Rycerski Dzień Dziecka na Wzgórzu Zamkowym

2014-05-30

Zapraszamy na Rycerski Dzień Dziecka – 1 czerwca na Wzgórzu Zamkowym. Czeka Was moc atrakcji i wspaniała przygoda. Będą turnieje rycerskie, pokazy walk, gry i zabawy dla dzieci. Dzień Dziecka rozpocznie się Mszą św. dla dzieci w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Starym Mieście o godz. 14.00.

Od godz. 15 do 18 całe Wzgórze należeć będzie do młodszych i starszych dzieci. A tam – obiecywane już gry i zabawy, które przygotowała Konfraternia Rycerska z Krakowa. Będą to m.in.: poszukiwanie skarbu, pokaz walk rycerskich, rycerskie konkurencje sprawnościowe, warsztaty rzemiosł dawnych. W Dniu Dziecka na Wzgórzu zagoszczą także twórcy regionalni. Będzie można zobaczyć różne cudeńka ręcznie wykonywane, porozmawiać z twórcami a także coś zakupić. O godz. 15 i 16 będzie możliwość zwiedzania zamku i skansenu w grupach zorganizowanych z przewodnikiem. O godz. 16 rozpocznie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie ekologicznym, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Turystyczna Podkowa.

Imprezą towarzyszącą Dniu Dziecka będzie otwarcie korony Zapory w Dobczycach dla zwiedzających. Rozpocznie się o godz. 12.30 przy bramie na Jałowcowej Górze. Następnie, z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP Dobczyce i mażoretek, po koronie odbędzie się przemarsz w kierunku śluzy, gdzie po odegraniu hejnału miasta, nastąpi uroczyste otwarcie dla zwiedzających. MPWiK zorganizuje również rejsy statkiem po Jeziorze Dobczyckim. Bilety będzie można odebrać na Wzgórzu Starego Miasta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rycerskim Dniu Dziecka.

W razie niepogody Dzień Dziecka zostanie przeniesiony do RCOS-u (ul. Szkolna 43).