Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Hej, Kolęda, Kolęda!"

2020-01-19

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych
"Hej, Kolęda, Kolęda!" już 19.01.2020!

Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i sympatyków kultury na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Hej kolęda, kolęda", który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 19.01.2020r. o godz. 15:00 w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu!

Na dobczyckiej scenie wystąpią dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze działające na terenie powiatu myślenickiego, prezentujące autentyczne formy kolędowania charakterystyczne dla regionu, z którego się wywodzą. Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obrzędowość kolędnicza wpisują się w wielowiekową polską tradycję.

Szczegółowa rozpiska tegorocznych występów poszczególnych Grup Kolędniczych ukaże się 15.01.2020r. na Facebooku MGOKiS Dobczyce i stronie internetowej www.mgokis.dobczyce.pl

plakat promujący wydarzenie