Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska - Podkarpacie

od 2020-03-12 do 2020-03-15

W dniach 12-15 marca 2020 roku w Hotelu Dobczyce zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska - Podkarpacie. Organizatorem zawodów jest Małopolski Związek SzachowyTKKF Dobczyce, oraz Hotel Dobczyce.
Prawo gry posiadają zawodnicy z województw małopolskiego i podkarpackiego, urodzeni w latach 2010-2012. Wymogiem udziału jest zgłoszenie się do turnieju na adres ogniskotkkfdobczyce@gmail.com w terminie do dnia 01.03.2020 r.
Mistrzostwa przeprowadzone będą w oddzielnych grupach – dla dziewcząt i chłopców, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry: 60 minut na partię dla każdego zawodnika + 30 sekund za każdy wykonany ruch. Zawody zgłoszone są do oceny rankingowej FIDE, możliwość uzyskania norm na wyższe kategorie szachowe, do kandydata na mistrza włącznie. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają: puchary, dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego młodzieży szczególnie uzdolnionej prowadzona jest klasyfikacja centralna dla województw i klubów. Dla dyscypliny SZACHY w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików na rok 2020 ustalono następujące siatki punktowe: miejsce 1; 3 punkty, miejsce 2-3; 2 punkty, miejsce 4-12; 1 punkt.

Z komunikatem organizacyjnym można zapoznać się na stronie: http://www.chessarbiter.com/turn…/…/ti_968/regulations.html…

plakat - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Małopolska - Podkarpacie