Konkurs Historyczny „Polska Piastów”

2017-05-10

KONKURS HISTORYCZNY "POLSKA PIASTÓW"

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach organizuje 10 maja 2017 r. eliminacje powiatowe Konkursu Historycznego „Polska Piastów”. Inspiracją do zorganizowania tego konkursu były obchody 1050-lecia chrztu Polski, które obchodziliśmy w 2016 roku.

------------------------------------------------------------

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach organizuje w tym roku szkolnym Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Piastów”. Patronat nad tym konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Pan Paweł Machnicki, Dyrektor Biblioteki Publicznej Pan Paweł Piwowarczyk.

Inspiracją do zorganizowania tego konkursu były obchody 1050-lecia chrztu Polski, które obchodziliśmy w 2016 roku. Jednocześnie chcemy podkreślić, że najstarsze dzieje ziemi myślenickiej wiążą się z dynastią piastowską, która budowała zręby państwowości polskiej. Mamy nadzieję również, że nasza inicjatywa wpłynie pozytywnie na budowanie lokalnej społeczności, gdyż uczestnicy konkursu będą mieli okazję się nie tylko rywalizować, ale również się spotkać i wymienić swoimi doświadczeniami.

Etap szkolny odbył się 8 marca 2017 r. Wzięło w nim udział 142 uczestników z 18 gimnazjów z terenu powiatu myślenickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 53 uczestników.
10 maja 2017 roku odbędzie się etap powiatowy. Uczestnicy będą rozwiązywali test, a następnie 10 z najwyższymi wynikami będzie odpowiadało na pytania komisji konkursowej.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyczyni się do rozwijania zainteresowań historią naszego kraju i że trud włożony w przygotowanie do konkursu zaowocuje w przyszłości.

W imieniu organizatora koordynator konkursu
Paweł Figlewicz

baner - Polska Piastów