Koncerty Wolności z okazji 100-lecia niepodległości

2018-09-09

Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Paweł Machnicki, Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zapraszają na koncert wolności w ramach projektu „Małopolska. Moja wolność" 9 września (niedziela), o godz.15.30 na Błonia RCOS w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

Koncerty Wolności to doskonała okazja dla wszystkich Małopolan do radosnego wyrażenia swojej pamięci o historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do niepodległości oraz satysfakcji z bycia Polakiem i Małopolaninem. Najlepsze małopolskie orkiestry, zespoły regionalne i lokalni artyści stworzą klimat do wspólnego, radosnego świętowania obchodów 100-lecia niepodległości. Mamy nadzieję, że tysiące głosów złączy harmonia pięknych polskich pieśni patriotycznych, które odbiją się echem w całym regionie. Wolność to powołanie. Jak mówił wielki Małopolanin, św. Jan Paweł II „wolność jest człowiekowi zadana, by ukazywać prawdę o dobru”. Spotkajmy się na Koncertach Wolności, aby pokazać, że łączy nas wdzięczność dla tych, którzy walczyli o niepodległość. Dzięki nim wolność to nasza teraźniejszość, w której indywidualne życie, każdy sukces i dobre działanie składają się na potencjał naszej wspólnoty.

Spotkajmy się więc, by to świętować. Śpiewajmy razem!

GODZ.15.00

KOROWÓD ORKIESTR