Koncert zimowy

2020-01-12

Sekcja Wokalna MGOKiS, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Ispina”, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zapraszają na drugi koncert z cyklu „4 pory roku”, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, o godz. 17:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.

Koncert Zimowy: „W przeróżnej postaci śnieg” – to interdyscyplinarne wydarzenie, które powstało we współpracy Sekcji Wokalnej MGOKiS i 3 instytucji działających w sferze kultury, sztuki i upowszechniania słowa pisanego. W trakcie wieczoru będzie można usłyszeć najpiękniejsze zimowe melodie. Towarzyszyć im będą specjalnie dobrane teksty o zimie oraz najpiękniejsze zimowe obrazy, stworzone przez lokalnych artystów. Gwarantujemy niepowtarzalny klimat i dużą dawkę pozytywnej energii.

Koncertowi przyświecał będzie szczytny cel – zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Weroniki Góry.

Weronika Góra to 23-letnia mieszkanka Czechówki (gm. Siepraw), która potrzebuje wsparcia. – Jej życie odmieniło się w ciągu kilku sekund. Jechała jako pasażerka motocykla, gdy 12 października na drodze pojawił się nietrzeźwy kierowca.
Mieszkanka Czechówki miała plany, marzenia: studia i stypendia naukowe, nowa wymarzona praca, energia młodości, wycieczki górskie, chęć zwiedzania świata, treningi na siłowni, biegi przełajowe („Runmageddon”). Było pięknie. Było, bo już nie jest. W jednej sekundzie los zmienił wszystko.

Jak informuje rodzina, przez miesiąc przebywała na oddziale intensywnej terapii w krakowskim szpitalu, gdzie większość czasu była podłączona do respiratora. Przeszła już dwie operacje kręgosłupa i operację uda. Jest sparaliżowana. Rozpoczęła swój najtrudniejszy trening życia- długi, ciężki, kosztowny, pełen cierpienia i wyzwań.

plakat - koncert zimowy