Koncert Wigan Youth Symphony Orchestra oraz Wigan Youth Jazz Orchestra

2018-08-23

ZNAKOMITE OXFORDZKIE ZESPOŁY NA DOBCZYCKIEJ SCENIE

Już 23 sierpnia o godzinie 19:00 na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach wystąpią najlepsze orkiestry z Wielkiej Brytanii – Wigan Youth Symphony Orchestra pod dyrekcją Richarda Waldocka oraz Wigan Youth Jazz Orchestra pod dyrekcją Davida J. Little.
W programie m.in. muzyka Czajkowskiego, Barbera, Elgara, Sibeliusa, Beethovena oraz standardy muzyki jazzowej i popularnej.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie, w cenie 10 zł, można nabyć w biurze MGOKiS Dobczyce (Dobczyce, ul. Szkolna 43, pokój 43, tel. 12 27 16 757 lub 533
990 660) oraz bezpośrednio przed koncertem. Dzieci do 12 roku życia wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

"Wigan Youth Symphony Orchestra" oraz "Wigan Youth Jazz Orchestra", to dwa duże zespoły muzyczne, których siedzibą jest Wigan, 80-tysięczne miasto położone w północno-zachodniej części Anglii, w okolicach Manchester, Liverpool i Preston. W zespołach gra młodzież w wieku 12 -
18 lat.

Orkiestry koncertują wspólnie jako orkiestra symfoniczna, ale "Wigan Youth Jazz Orchestra" daje też własne koncerty z repertuarem "lżejszym" na który składają się standardy muzyki jazzowej, muzyka filmowa oraz jazzowe opracowania największych "przebojów" muzyki klasycznej. Orkiestry występują regularnie w różnych miastach na Wyspach Brytyjskich, współpracują również z "dorosłymi", profesjonalnymi zespołami, m.in. ze słynną "BBC Philharmonic Orchestra". Orkiestry odwiedziły już Włochy, teraz po raz pierwszy odwiedzą Polskę.

Serdecznie zapraszamy!!!

plakat - koncert 23.08.2018