Kawiarnia Muzyczna MGOKiS zaprasza na "SPOTKANIE Z FLETNIĄ PANA"

2012-12-16

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS". Tym razem na scenie Regionalnego Centrum Oświ

atowo-Sportowego pojawi się jeden z najwybitniejszych polskich instrumentalistów – Pan Janusz Gajec.

Pan Gajec – to artysta wszechstronnie utalentowany. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w latach 60-tych. Śpiewał i grał na perkusji z takimi zespołami jak "Biała Gwiazda", "Czarne Koty", "Czarty", "Telestar", Mini-Max", "Galaxy". Występował między innymi z Andrzejem Zauchą i Janem Wojdakiem. W Teatrze Starym przez 5 lat wykonywał wokalizę do legendarnego spektaklu Andrzeja Wajdy pt. "Biesy", skomponowaną przez Zygmunta Koniecznego. Grał i śpiewał w najlepszych zagranicznych klubach i hotelach: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Szwajcarii. Austrii , Holandii i Luksemburgu, z zespołami: "Hollywood", "F.I. Safe", "Omnibus", "Relax". Na jego koncertach obecne były takie gwiazdy jak Roger Moore, George Hamilton czy Linda Evans. Janusz Gajec poza granicami kraju spędził 25 lat. Od 2000 roku mieszka w Polsce.
Jego przygoda z fletnią Pana rozpoczęła się w latach 90-tych.

Nazwa "Fletnia Pana" odwołuje się do mitologii greckiej. Historia tego instrumentu sięga 2500 r.p.n.e. Tradycyjna Fletnia Pana wykonana jest z połączonych ze sobą bambusowych rurek o różnej długości, ułożonych w jednym lub dwóch rzędach. Ten magiczny instrument umożliwia naśladowanie głosów świata przyrody.

Muzyka Pana Janusza Gajca wzrusza i uspokaja. Wyczucie rytmu i zrozumienie instrumentu powodują, że utwory w jego wykonaniu mają głębię i niepowtarzalne piękno. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane światowe evergreeny, takie jak "Sayling", "Feelings", "My Way", "Over the Rainbow" czy "House of the Rising Sun" oraz melodie napisane specjalnie na fletnię Pana ("Pieśń samotnego pasterza").

Serdecznie zapraszamy!!!!

Termin: 16 grudnia 2012 r.
Miejsce: Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach, ul. Szkolna 43
Wstęp: 15 zł

Rezerwacja stolików i bilety do nabycia w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach; Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe, ul. Szkolna 43, pokój 143, tel. 12 2716 757; 12 2716 758)