Kawiarnia Muzyczna MGOKiS: Anna German – wspomnienie

2013-11-24

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na siódmy koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS ". Tym razem foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wypełnią piosenki jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej – niezapomnianej Anny German.

Podczas koncertu, utrzymanego w nastrojowym tonie, przypomnimy ponadczasowe przeboje piosenkarki, m.in. "Tańczące Eurydyki", "Bal u Posejdona", "Tango D'Amore", "To chyba maj", "Miłość w Portofino", "Cyganeria" czy "Człowieczy los". Nie zabraknie utworów włoskojęzycznych i rosyjskojęzycznych, takich jak choćby "Feniculi Fenicula" "Wróć do Sorrento" czy Katiusza.

Muzyczny życiorys Anny German przypomni Państwu doskonała wokalistka i znakomici muzycy:

Katarzyna Radwańska - wokalistka m.in. zespołu "MusicWay" i projektu Tribute to Abba. Od 11 lat związana z legendarnym krakowskim zespołem "Boba Jazz Band", Triem Wojciecha Groborza oraz wieloma znakomitymi krakowskimi muzykami. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, laureatka II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej w Krakowie, uczestniczka licznych festiwali jazzowych m.in.: "Bielskiej Zadymki Jazzowej", "Krakowskich Zaduszek Jazzowych", Festiwalu w Old Sacramento, "Baszta Jazz Festivalu", "Letniego Festiwalu Jazzowego" w Piwnicy pod Baranami. Współpracowała m.in. ze szwedzkim zespołem "Dixieland Society", "The Willows Revival Singers", formacją Leszka Żądły, a także z "Big Warsaw Band", "Old Metropolitan Band" oraz z rewelacyjnym krakowskim "Jazz Band Ball".

Wojciech Wachułka (instrumenty klawiszowe) - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.

Bartłomiej Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.

Cena biletu: 15zł
Termin: 24.11.2013

Miejsce: Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach, ul. Szkolna 43

Bilety do nabycia w biurze MGOKiS, ul. Szkolna 43, Pokój 143 tel. 12 2716 757 oraz w Rucola Caffe.