Jubileuszowy Wypas w Dobczycach 2017

2017-05-27

Wypas, czyli 5. Kozi zawrót głowy w Dobczycach

Będzie barwnie, głośno i radośnie. Tak zapowiada się piąty jubileuszowy Wypas w Dobczycach, w którym wyjątkowo pośród dziesięciu kóz znajdzie się również koza przygotowana przez Gimnazjum CJD z miasta partnerskiego Versmold. Paradę ulicami miasta poprowadzi jak co roku Orkiestra Dęta „Dobczyce”, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach i roztańczony zespół INTOX.

Organizacje pozarządowe, kluby sportowe i sekcje zorganizują wspaniałe atrakcje dla dzieci i dorosłych, a twórcy ludowi pokażą swoje rękodzieła. Będzie można spróbować również lokalnych specjałów.

Wyjątkowo z okazji jubileuszowego Wypasu zostanie zorganizowana gra miejska „Kozim szlakiem na Wypasie” skierowana do rodzin, dzieci i młodzieży.  Drewniane kozy, które pojawią się w ciekawych i nierzadko zapomnianych punktach miasta, będzie trzeba odszukać, oczywiście kierując się wskazówkami i rozwiązując  po drodze wiele zagadek. Wśród tych, którym uda się odgadnąć niełatwe hasło, rozlosowane zostaną nagrody. Zgłoszenia na grę będą przyjmowane już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów na tę wyjątkową imprezę, jedyną o takim charakterze.  

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

-------------------------------------------

Na uczestników tegorocznego, jubileuszowego, piątego Wypasu w Dobczycach będzie czekać wiele atrakcji, niezwykłych wrażeń i miłych niespodzianek. Jednym słowem będzie... wypaśnie!
Barwna Parada Najpiękniejszych Kóz wykonanych przez dzieci przy udziale ich opiekunów przejdzie ulicami miasta już 27 maja 2017 r.

Zgłoszenia do konkursu na Najpiękniejszą Kozę Dobczyckiego Wypasu przyjmujemy do 24 kwietnia mailem: mgawel@dobczyce.pl lub telefonicznie: 12 37-21-752. Warto się spieszyć, bo tradycyjnie dla pięciu pierwszych instytucji, które się zgłoszą, przewidziane jest dofinansowanie w wysokości 200 zł. Koza zgodnie z regulaminem powinna mieć minimum 2 metry długości i 1,5 metra wysokości. Większe kozy mile widziane. Na laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach przewidzianych regulaminem czekają atrakcyjne nagrody. Poza tym każdy uczestnik przygotowujący kozę otrzyma symboliczny upominek.

Organizatorem Wypasu w Dobczycach jest Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Kozę Dobczyckiego Wypasu

plakat - Kozim szlakiem na Wypasie