Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

2016-10-15

W tym roku jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego świętować będzie 12 par małżeńskich   z Gminy Dobczyce. Z tej wyjątkowej okazji, 15 października 2016 roku o godz. 1015 w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym w Dobczycach odbędzie się Uroczystość Jubileuszowa. Bezpośrednio przed nią, o godz. 900, odprawiona zostanie również msza św.   w intencji Jubilatów w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

Podczas uroczystości Burmistrz Paweł Machnicki odznaczy Jubilatów Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wręczy legitymacje podpisane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na ręce Jubilatów złożone zostaną również listy gratulacyjne od Burmistrza Pawła Machnickiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Bochni, kwiaty i upominki.

Na tę szczególną uroczystość zaproszeni zostali Wojewoda Małopolski, przedstawiciele lokalnej społeczności, radni i sołtysi z rejonu zamieszkania Jubilatów oraz księża proboszczowie parafii, do których należą Jubilaci.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbają Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce pod kierunkiem Adriana Kulika oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego