Akcja krwiodawstwa w gminie Dobczyce

2022-10-03
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział Terenowy w Myślenicach oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce zapraszają 3 października 2022 r. od godziny 8:00 do 12:00 na kolejną akcję krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (sala konferencyjna, parter).
Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.
Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy i wypoczęty, zjeść lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek i wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.
plakat promujący akcję