2014 Burmistrz Marcin Pawlak odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Burmistrz Marcin Pawlak został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności samorządowej oraz za osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności lokalnej. Jest to drugie pod względem ważności odznaczenie po Orderze Orła Białego przyznawane w naszym kraju. Podczas obchodów święta narodowego 11 Listopada, w imieniu prezydenta Order wręczył Wojewoda Małopolski.

- To jedno z odznaczeń przyznawanych osobom, których osiągnięcia czynią, że Polska ciągle odradza się, zmienia na lepsze. Pan jest jedną z takich osób – skierował swoje słowa do burmistrza Jerzy Miller. Ze wzruszeniem wspominał pierwsze spotkania z Pawlakiem, podczas których przedstawiał on swoje odważne plany przeprowadzenia zmian w Dobczycach. Wojewoda wyliczał jego pionierskie decyzje, których realizacja pozwalała na szybki rozwój, m.in. budowę pierwszej w województwie krakowskim strefy przemysłowej, dającej miejsca pracy. Chwalił śmiałe i wizjonerskie decyzje, które jak twierdził, były nieraz trudnymi decyzjami. Doceniał konsekwencję i upór w dążeniu do realizacji postawionych celów.

– W latach 90-tych nie dostał Pan ani jednej złotówki na utworzenie tej strefy, ale mimo to uparł się Pan i doprowadził inwestycję do końca. 20 lat czekał Pan na otwarcie korony zapory w Dobczycach, starał się o udostępnienie terenów przy Jeziorze Dobczyckim – mówił wojewoda - i pomału te plany  zaczynają się realizować.

Ceremonia, którą  poprowadził Piotr Świeży specjalista ds. Orderów i Odznaczeń Państwowych z Biura Wojewody, zakończyła część oficjalną obchodów 11 Listopada w Dobczycach.

OBEJRZYJ RELACJĘ W KRONICE KRAKOWSKIEJ Z 11.11.2014 R.

 

Burmistrz Marcin Pawlak odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Burmistrz Marcin Pawlak odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Burmistrz Marcin Pawlak odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski