Zaproszenie na teatrzyk lalkowy: TARARYSIAPATY - czyli jak Ryś wpadł w tarapaty

2023-08-10

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie lalkowe „Tararysiapaty” – czyli jak Ryś wpadł w tarapaty, w wykonaniu Grupy O! Teatr”.

• Spektakl odbędzie się 10 sierpnia 2023 roku, o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, przy ul. Szkolnej 43 (czas trwania ok 50 minut).
  •  Spektakl adresowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym (5+) oraz wczesnoszkolnym (I-II klasa ). Bilety w cenie 10 zł, do nabycia bezpośrednio przed spektaklem, od godziny 09:30. Rezerwacja biletów zbiorowych w biurze MGOKIS Dobczyce, tel. 533 990 660 lub 12 27 16 757

O spektaklu:

Ryś Ryś tym razem zawędrował o jeden strumyk za daleko. Opuścił las i pierwszy raz napotkał ślady obecności przedziwnego stworzenia jakim jest... człowiek.

To zdarzenie wpędzi Rysia w niemałe tarapaty bowiem dzikie wysypisko na obrzeżach lasu skrywa wiele niebezpieczeństw. Na szczęście z pomocą przyjdą miejscowi lokatorzy: król Szczur i przynajmniej dwie śpiewające muchy oraz Profesor, najmądrzejszy z profesorów. Pomoc się przyda, tym bardziej, że jak legenda głosi, ponoć, w stertach śmieci, mieszka ogromny... smok.

"TARARYSIAPATY..." - to autorski spektakl, będący spojrzeniem na działalność człowieka, z perspektywy zwierząt. Humorystyczna przygoda, okraszona szczyptą filozofii, nawiązująca do klasyki baśni o dzielnym rycerzu, pięknej księżniczce i smoku co ogniem zionie. Świetni artyści i ich zabawni bohaterowie zapewnią dzieciom wspaniałą rozrywkę i na najwyższym poziomie

O artystach:

•  RODOWÓD KOMEDIOWY Grupa O! Teatr to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Grupa wywodzi się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego, co wpłynęło na wypracowanie własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych.
  •  INTERAKCJA Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne Grupa wciąga małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale wpływa też na losy bohaterów spektakli. Każda interakcja ma sens i cel. Często opiera się na ćwiczeniach aktorskich, które uczą dzieci kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia.
  •  IMPROWIZACJA Dziecięca publiczność to nieprzewidywalna publiczność. Grupa chętnie korzysta z naturalnych reakcji dzieci by wzbogacić przedstawienie. Dzięki temu każde jest wyjątkowe.
  •  WARTOŚCI I ZASADY Tematykę przedstawień Grupa O! Teatr opiera na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które adaptuje w treści dopasowane do wieku widza. Tworzymy autorskie scenariusze, które w nowym świetle pokazują dawne, zapomniane opowieści. Poprzez zabawę przekazywane wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu.
  •  FORMA WIZUALNA Scenografia to często element, który w teatrach objazdowych schodzi na dalszy plan. Dla artystów Grupy „O Teatr” kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci jest bardzo ważne. Scenografia nie jest tylko tłem, a równoprawnym środkiem wyrazu
  •  LALKI W czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką powstaje zdumiewająca reakcja. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu...reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka.
różowy plakat z animacją postaciami z teatru