Warsztaty w ramach projektu "Kino w dobrym klimacie"

2019-10-09

W tym roku „Kino w dobrym klimacie” to nie tylko plenerowe pokazy filmowe, ale także dwa ciekawe warsztaty, które poprowadzi, na co dzień znana z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, Justyna Szawara.

Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło ciekawostek związanych z kinem dokumentalnym - rozmowy będą dotyczyły m.in. pionierów gatunku, radzieckiej szkoły montażu, prostych sposobach manipulacji widzem, będzie też okazja wspomnieć o perłach polskiego kina dokumentalnego i o tym, co na ekranie zobaczyć możemy dzisiaj.

Kolejne spotkanie dotyczyć będzie polskiej komedii przedwojennej - kto zna ten wie, że filmy te to perełki warte ocalenia od zapomnienia. Warte są przypomnienia, więc zobaczymy ich fragmenty i wspólnie się pośmiejemy.

Spotkania odbędą się kolejno: 27 września o 17:00 i 9 października o 17:00. Spotkania mają charakter otwarty, serdecznie zapraszamy!

Warsztaty realizowane są dzięki współpracy grupy Cooltura filmowa z grupą Kulturalne espresso oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach.

Projekt "Kino w dobrym klimacie" dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki Przygody i Przyjemności ARTS oraz Gminę i Miasto Dobczyce.

plakat promujący wydarzenie