Otwarcie zmodernizowanego Przedszkola nr 3 w Dobczycach

2019-10-26

W najbliższą sobotę, 26 października odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanego przedszkola samorządowego nr 3 Dobczycach oraz oddziału żłobka.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach, a otwarcie i poświęcenie budynku przy ul. Szkolnej 27 o 10:45.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Dobczyce. Będzie to okazja, by obejrzeć budynek, sale edukacyjne i zaglądnąć do ogrodu, gdzie zainstalowano wiele nowych urządzeń do zabaw. Podczas wydarzenia zaplanowano też piknik, który poprowadzą animatorzy. Będą liczne konkursy i zabawy dla dzieci.

Przedszkole, którego przebudowa rozpoczęła się w maju 2018 roku zyskało nowy wygląd i przestrzeń. Zmieniła się znacząco strona wizualna i nie chodzi tu tylko o bryłę przedszkola. Z szarego budynku powstał nowoczesny, kolorowy, estetyczny obiekt przyciągający uwagę zwłaszcza najmłodszych. Dawne pomieszczenia zostały przebudowane i odmalowane, a kuchnia przeniesiona w inne dogodniejsze miejsce. Dobudowane zostało też nowe skrzydło. Tutaj, prócz ciągu komunikacyjnego, klatki schodowej i holu, powstały nowe sale edukacyjne, w tym jedna duża pełniąca funkcję jadalni, sali gimnastycznej i auli.

Nowoczesne i przytulne wnętrza zyskały nowe sprzęty. Przedszkolaki z siedmiu oddziałów przedszkolnych mogą korzystać z jasnych i przestronnych sal wyposażonych w kolorowe, interaktywne zabawki i materiały edukacyjne oraz w funkcjonalne meble.

Projekt nr RPMP.11.01.02-12-0895/17 - „Rozbudowa, modernizacja przedszkola nr 3 i utworzenie oddziału żłobka” realizowany w oparciu o Gminny Program Rewitalizacji Gminy Dobczyce współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach 11. Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych.

plakat- otwarcie przedszkola samorządowgo nr 3 w Dobczycach