"NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE PIOSENKI" w Kawiarni Muzycznej MGOKiS

2012-11-18

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS ". Tym razem foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wypełnią melodie najpiękniejszych polskich piosenek, w nowych aranżacjach. W sentymentalną podróż po standardach polskiej muzyki rozrywkowej zabierze Państwa "Paulina Kujawska Band":
 
Paulina Kujawska to jedna z najbardziej utalentowanych krakowskich wokalistek, absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel, trener wokalny i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalnego Natural Voice Perfection (2010). Brała udział w wielu prestiżowych przeglądach i festiwalach muzycznych. Wystąpiła m.in. na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu (1996), na Festiwalu  FAMA w Świnoujściu (1996), w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu (1999). Jest laureatką konkursów piosenki Anny German w Zielonej Górze 2005 i Agnieszki Osieckiej w Sopocie a także finalistką opolskich Debiutów w 1999 r.  Występuje czynnie w różnorodnych projektach muzycznych od jazzu i rhythm & bluesa poprzez hip hop i pop aż do folku. Solistka Orkiestry „Kukla Band” pod dyrekcją Zygmuna Kukli, oraz Big Bandu "Cracovia" pod dyr. I. Stojka. Współpracowała m.in. z Ewą Bem, Jerzym Filarem i zespołem „Nasza Basia Kochana”, z Triem Wojciecha Groborza oraz z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Programu III PR). Z zespołem „Savah Band” występowała w festiwalach jazzowych w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii.
Obok Pauliny Kujawskiej, na scenie pojawią się znakomici muzycy:
- instrumenty klawiszowe - Wojciech Wachułka - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.
- saksofony, flet – Leszek Nowotarski – muzyk, flecisto-saksofonista, reżyser dźwięku, realizator post-produkcji dźwiękowej w telewizji, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Współpracował z licznymi big bandami, muzykami i artystami (m.in. z Markiem Bałatą, Ewą Bem, Anną Serafińską, Grzegorzem Turnauem). Pracował niemal na całym świecie z różnymi formacjami muzycznymi,
- perkusja, instrumenty perkusyjne – Bartłomiej Szczepański – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.
 
 W programie koncertu usłyszycie Państwo m.in. utwory Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Zielińskiego (Skaldowie), melodie francuskie z polskimi przekładami Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego czy utwory z repertuaru Ewy Bem, Ireny Santor i Maryli Rodowicz.
Serdecznie zapraszamy!
 
Cena biletu: 15 zł
Termin: 18.11.2012
Godzina: 18:00