Lecimy bokiem... dla Weroniki Góry

2019-12-29

Młodzi ludzie postanowili pomóc nastolatce Weronice Górze, która uległa wypadkowi. Jeszcze tego roku, 29 grudnia o godzinie 10:30 pod zaporą w Dobczycach planują zorganizować wydarzenie motoryzacyjne „Lecimy bokiem…”, czyli emocjonujące drifty. Wydarzenie to wspiera Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś.

Po wylicytowaniu cegiełki będzie można zasiąść obok kierowców-profesjonalistów, którzy dostarczą moc wrażeń i na pewno podniosą poziom adrenaliny, wprowadzając sportowe samochody w niezwykłe wiraże. Możecie być spokojni, oni będą mieć to pod kontrolą. Poza tym nad zapewnieniem bezpieczeństwem będzie również czuwać załoga Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice i TKKF Dobczyce, którzy mają już spore doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń. Na miejscu zjawią się też panowie z WOJTASIK MotoSPORT na swoich quadach.

Będą też licytacje usług i przedmiotów motoryzacyjnych, a wszystko po to, by wesprzeć Weronikę. Zebrane środki finansowe będą w całości przekazane na jej leczenie. Na miejscu będzie można zjeść coś dobrego. Serdecznie zapraszamy! Bez Was nie damy rady.

Weronika Góra to zdolna, ambitna i energiczna mieszkanka Czechówki, ambasadorka Ewy Chodakowskiej, która uwielbia wycieczki górskie i aktywność fizyczną. Jej dotychczasowe życie zmieniło się 12.10.2019, kiedy doznała bardzo poważnych obrażeń kręgosłupa i otwartego złamania kości udowej, w czasie wypadku drogowego, spowodowanego przez nietrzeźwego i będącego pod wpływem środków odurzających kierowcę, który wybrał ucieczkę z miejsca zdarzenia, zamiast udzielenia pomocy. Weronika przez miesiąc przebywała na oddziale intensywnej terapii w jednym z krakowskich szpitali, podłączona do respiratora. Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie cały czas opiekuje się nią mama. Ma m.in. porażenie czterokończynowe, niedowład całkowity w obrębie kończyn dolnych oraz obrzęk krwotoczny wokół rdzenia kręgowego. Niestety jej rehabilitacja będzie bardzo długa, kosztowna i pełna cierpienia. Na ten moment nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie mogła chodzić, choć wierzymy, że tak będzie.

plakat promujący wydarzenie