Kolędowanie w 4 Świata Strony

2020-01-24

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Orkiestra Dęta „Dobczyce” zapraszają na wspólne kolędowanie „W Cztery Świata Strony”. Już po raz siódmy to sami mieszkańcy Gminy i Miasta Dobczyce zaintonują polskie kolędy i pastorałki. A będą to przedszkolaki, uczniowie szkół, członkowie organizacji pozarządowych, strażacy, przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, radni, sołtysi i urzędnicy. Akompaniament zapewni niezawodna Orkiestra Dęta „Dobczyce” pod batutą Józefa Manieckiego. Gościem specjalnym koncertu będzie grupa kolędnicza „Werdebusy Dobczyckie”. Koncert odbędzie się 24 stycznia (piątek) o godzinie 17:00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach im. Burmistrza Marcina Pawlaka.

Tego wieczoru zaśpiewamy następujące kolędy:

Gdy śliczna Panna, Był pastuszek bosy - przedszkolaki wraz z opiekunami z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Dobczyce:

Oj Maluśki, maluśki, Do szopy nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Dobczyce

Lulajże Jezuniu, Gore gwiazda – radni, obecni i emerytowani pracownicy urzędu, przedsiębiorcy

Świeć gwiazdeczko, Przybieżeli do Betlejem - instytucje i sekcje działające w RCOS nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach, przedstawicieli MGOKiS Dobczyce, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, Sekcji Wokalnej MGOKiS oraz Zespołu Pieśni i Tańca  

Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki - Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysi, rady sołeckie

A wczora z wieczora, Dziecina Mała - strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dobczyce

Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem - stowarzyszenia, organizacje, sportowcy i chętni mieszkańcy.

Kolędowanie w 4 Świata Strony