"Hollywood Express" w Kawiarni Muzycznej MGOKiS

2013-01-20

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na kolejny, czwarty już  koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS ". Tym razem foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wypełnią melodie prosto z Ameryki. Podczas koncertu usłyszeć będzie można między innymi takie przeboje jak: „Be My Baby”, „Bye Bye Love”, „Can’t Take My Eyes Off You”, „I Can’t Stop Loving You”, „Only You”, „Lets Twist Again” czy „Rock Around The Clock”. W niezapomnianą podróż z Harlemu do Hollywood, w klimacie muzycznych klubów Ameryki lat 40’-60’ zabierze Państwa „Hollywood Express”, a w nim:

Energetyczne girls band trio:

Paulina Kujawska – wokalistka, absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel, trener wokalny i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalnego Natural Voice Perfection (2010). Laureatka wielu prestiżowych przeglądów i festiwali muzycznych (występy m.in. na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu (1996), na Festiwalu  FAMA w Świnoujściu (1996), w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu (1999)). Laureatka konkursów piosenki Anny German w Zielonej Górze i Agnieszki Osieckiej w Sopocie, finalistka opolskich Debiutów w 1999 r. Solistka Orkiestry „Kukla Band” oraz Big Bandu "Cracovia". Współpracowała m.in. z Ewą Bem, Jerzym Filarem i zespołem „Nasza Basia Kochana”, z Triem Wojciecha Groborza oraz z Wojciechem Karolakiem (nagrania dla Programu III PR). Występowała w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii.

Katarzyna Radwańska – wokalistka  m.in. zespołu "MusicWay"  i projektu tribune to Abba. Od 11 lat związana z legendarnym krakowskim zespołem „Boba Jazz Band”, Triem Wojciecha Groborza oraz wieloma znakomitymi krakowskimi muzykami.  Laureatka wyróżnienia w Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, laureatka II miejsca w Wojewódzkim  Konkursie Poezji Śpiewanej w Krakowie, uczestniczka licznych festiwali jazzowych m.in.: „Bielskiej Zadymki Jazzowej”, „Krakowskich Zaduszek Jazzowych”, Festiwalu w Old Sacramento, „Baszta Jazz Festivalu”, „Letniego Festiwalu Jazzowego” w Piwnicy pod Baranami. Współpracowała m.in. ze szwedzkim zespołem „Dixieland Society”, "The Willows Revival Singers", formacją Leszka Żądły, a także z "Big Warsaw Band", "Old Metropolitan Band" oraz z rewelacyjnym  krakowskim "Jazz Band Ball".

Joanna Możdżan – kulturoznawca, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka związana  z nurtem  piosenki artystycznej i francuskiej. Laureatka m.in. Lauru „Złotej Maski” w Festiwalu Opolskim, I miejsca w Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie w latach 2007 i 2008, Nagrody Specjalnej Ambasadora Francji w Warszawie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie w latach 2007 i 2008, II miejsca na Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie w latach 2007 i 2008,  Nagrody Głównej w Festiwalu "Talenty Małopolski" w latach 2006, 2007, 2008 , I miejsca na Euro-Regionalnym Festiwalu Piosenki Francuskiej w Bańskiej-Bystrzycy na Słowacji w  2008 roku, I miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej im Edith Piaf w Krakowie, nagrody specjalnej Związku Artystów Scen Polskich.

Doskonali muzycy:

- Wojciech Wachułka (instrumenty klawiszowe) - obdarzony ogromną intuicją muzyczną, jeden z najbardziej wziętych pianistów w Krakowie. Występował na scenach niemal całego świata, zarówno w formacjach muzycznych, jak i zespołach teatralnych, gdzie często bywa akompaniatorem. Chętnie grywa w big-bandach, ma więc na koncie także sporo realizacji telewizyjnych. Na scenie lubi łączyć jazz z muzyką rozrywkową i w tej tonacji mieści się styl jego akompaniamentu. Potrafi doskonale podkreślić charakter wokalu.

Leszek Nowotarski (saksofony, flet) - muzyk, flecisto-saksofonista, reżyser dźwięku, realizator post-produkcji dźwiękowej w telewizji, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Współpracował z licznymi big bandami, muzykami i artystami (m.in. z Markiem Bałatą, Ewą Bem, Anną Serafińską, Grzegorzem Turnauem). Pracował niemal na całym świecie z różnymi formacjami muzycznymi,

Bartłomiej Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowskiego Teatru Kto.

Paweł Ścierański (gitary) -  gitarzysta, muzyk sesyjny, producent instrumentów. Gitarzysta takich zespołów jak: „System”, „Owoc”,  „Laboratorium”. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Lewandowskim i zespołem Alex-Band Aleksandra Maliszewskiego, z ,,rodzinnym” Ścierański Trio, z Markiem Grechutą (grupy:  „Wiem” oraz „Anawa”), z Johnem Porterem, „Republiką”, Czesławem Niemenem, „Niebiesko-Czarnymi”, Jerzym Piotrowskim, „Wałami Jagiellońskimi”, Janem K. Pawluśkiewiczem, Markiem Stryszowskim, „Little Egoist” i wieloma innymi.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Cena biletu: 15zł
Termin: 20.01.2013
Miejsce: Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach

Rezerwacja stolików i bilety do nabycia w biurze MGOKiS, Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach, ul. Szkolna 43, Pokój 143
tel. 12 2716 757 lub 12 2716 758.