Dobczyce na drodze ku niepodległości

2018-08-01

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach ogłasza ogólnospołeczną akcję pozyskiwania pamiątek związanych z czynem niepodległościowym na ziemi dobczyckiej.

Głównym celem akcji jest pozyskanie eksponatów na nową wystawę, która zostanie otwarta na zamku dobczyckim we wrześniu 2018 r. Ideą przyświecającą przedsięwzięciu jest potrzeba upowszechnienia tradycji walk o niepodległość Polski w okresie niewoli narodowej (1772-1918), wśród mieszkańców gminy Dobczyce oraz odwiedzających nas turystów.

Co można przekazać ?
- Umundurowanie i wyposażenie żołnierskie
- Odznaczenia, przedmioty osobiste
- Dawne fotografie i dokumenty
- Listy, pamiętniki, wspomnienia

Pamiątki można przekazać w formie daru lub depozytu czasowego (po zakończeniu wystawy eksponaty wrócą do właścicieli). Akcja będzie trwać do 1 sierpnia 2018 r.

Kontakt:
- PTTK Oddział Dobczyce, ul. Podgórska 1, 32-410 Dobczyce
- Tel: 12 271 11 76
- Email: pttk.dobczyce@op.pl

Koordynatorami akcji są Maria Topa i Michał Kowalik

Zapraszamy do współpracy.

Dobczyce na drodze ku niepodległości - plakat promujący akcję w formacie jpg o wielkości 276.13 KB