3 Maja w Dobczycach

2019-05-03

Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 Maja, a zarazem otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Dobczycach.

Orszak Królewski i poczty sztandarowe wyruszą spod Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego o 10:30, przemarsz poprowadzi Orkiestra Dęta "Dobczyce" pod batutą kapelmistrza Józefa Manieckiego.

Oficjalne uroczystości Święta Narodowego 3 Maja rozpoczną się na Rynku o 10:45, a zaraz po nich nastąpi przemarsz Orszaku Królewskiego, pocztów sztandarowych oraz gości do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela.

Po mszy świętej Orszak przejdzie do Zamku Królewskiego, gdzie rozpocznie się otwarcie sezonu turystycznego.

W programie m.in. walki rycerskie i zabawy plebejskie, spotkania z twórcami ludowymi, kiermasz i warsztaty rzemieślnicze oraz degustacja potraw regionalnych.

Organizatorami wydarzeń są: Dobczycki oddział PTTK, Gmina i Miasto Dobczyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

plakat promujący wydarzenie