Questing - Kozim Szlakiem po Dobczycach

questing Kozim Szlakiem po Dobczycach

Questing "Kozim Szlakiem po Dobczycach"

- Poznaj Dobczyce i dobrze się baw!

 

W Dobczycach zagościło jedenaście barwnych, drewnianych kózek, które przywołują na ustach uśmiech nie tylko małych, ale i dużych. Każda z nich opowiada swoją historię, a wraz z nią również historię Dobczyc. Jak to mają w zwyczaju płochliwe zwierzęta, rozpierzchły się gdzieś po mieście. Znalezienie ich nie jest łatwe, ale pomoże Wam w tym spryt i wskazówki, które umieszczone są w przygotowanym przez nas questingu "Kozim Szlakiem po Dobczycach" (do pobrania poniżej).

Questing jest kontynuacją pomysłu, który zrodził się w Biurze Promocji Gminy i Miasta Dobczyce. W maju, wspólnie ze Stowarzyszeniem "KAT", uczniami Zespołu Szkół w Dobczycach oraz Gimnazjum, dzięki projektowi Kalejdoskopu Partnerstwa, przygotowaliśmy grę terenową. Wzięło w niej wtedy udział 100 osób, a dodatkowo uatrakcyjniały ją liczne wyzwania. Teraz kózek szukać może każdy na własną rękę, a w przyszłości może będzie ich jeszcze więcej... Questing został opracowany przez Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce i opatrzony rysunkami Iwony Płoskonki. Kozy, które spotkać można w mieście są autorstwa Mariana Krawczyka - artysty z Brzączowic. Zachęcamy do podjęcia wyzwania!

 

Jak korzystać z questingu?

W pierwszej kolejności należy pobrać i wydrukować quest w formacie A4 (w niedługim czasie będą one również dostępne wydrukowane w kilku punktach w Dobczycach, o czym poinformujemy).

Miejscem startu: płyta dobczyckiego Rynku, dokładne miejsce zaszyfrowane zostało w treści questingu.

Cel: Znalezienie 11 ukrytych w mieście kózek i wpisanie ich nazw w wolne miejsca na karcie. Nazwa kozy i historia jaką opowiada umieszczona jest na karcie przewieszonej przez szyję kozy.

Uwaga! Wyjątkiem jest historia kozy numer 8, ze względu na trudność w jej umieszczeniu przy kozie, dostępna jest w pliku poniżej.

Zachęcamy do próbowania swoich sił, jest to świetna zabawa dla całej rodziny i sposób na nieco inne przemierzenie naszego miasta.

W trakcie gry prosimy o pozostawianie informacji w punkcie, gdzie ona się znajduje, tak aby następni także mogli poznać przypisaną do kozy historię. My będziemy robić wszystko aby udoskonalać tę formę zwiedzania, nie mamy jednak wpływu na to co dzieje się z kozami.