Zaproszenie na Multimedialne widowisko Iskry Niepodległej

2024-04-23

To widowisko Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Multimedialne pokazy odbywają się w specjalnie zaprojektowanej naczepie, która podróżuje po całej Polsce. W dniach 21-23 kwietnia na zaproszenie Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach ogromny tir „Niepodległej” zawita do Dobczyc na parking przy ul. Podgórskiej w Dobczycach obok KS Raba Dobczyce.

ZAPISY GRUP na poniedziałek i wtorek: 12 271 10 74 (1 grupa 25 osób max na 25 minut)

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest bezpłatne! Rekomendowany wiek zwiedzających to minimum ukończone 10 lat.

TERMINY WIZYTY

21 kwietnia (niedziela) 10 do 18

22 kwietnia (poniedziałek) 9 do 17

23 kwietnia (wtorek) 9 do 15

UWAGA! Harmonogram udziału grup zorganizowanych ustalany jest bezpośrednio z placówkami szkolnymi, które zgłoszą chęć udziału w widowisku. Klienci indywidualni będą mieli możliwość wzięcia udziału dołączając się do grupy szkolnej w miarę możliwości lub w niedzielę w dniu 21 kwietnia.

Więcej informacji:

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. Uczestnicy widowiska poznają bohaterów tworzących naszą codzienność w ramach: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Wśród nich znajdą się: Wanda Rutkiewicz, Ignacy Paderewski, Irena Sendlerowa, Jan Czochralski czy Marek Kamiński.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Plakat informujący o multimedialnym widowisku Iskry Niepodległej na ciemnym tle widać bohaterów tworzących naszą codzienność w ramach: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu