Plac zabaw w Dobczycach

Po inwestycjach w Dziekanowicach, Nowej Wsi i Brzączowicach nadszedł czas na rozpoczęcie budowy Otwartego Terenu Rekreacji Dziecięcej w Dobczycach. Nowy plac zabaw powstanie na terenie przy nowo budowanym gimnazjum przy ul. Szkolnej. 

Ideą otwartych terenów rekreacji dziecięcej jest ich dostępność dla wszystkich dzieci, jak również możliwość wykorzystania ich dla celów organizacji spotkań promujących ruch i aktywny wypoczynek. W środę 21 maja br. została podpisana umowa z wykonawcą projektu, firmą Gardenia Sport z Warszawy, wyłonionego spośród trzech złożonych ofert z ogłoszonego po raz drugi przetargu). Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na wartość złożonych ofert, która przekroczyła kwotę zabezpieczoną przez Gminę i Miasto Dobczyce. 
Wartość inwestycji zapisana w umowie wynosi 845 453,14 zł.
Inwestor rozpoczął już prace.

Projekt placu zabaw wykonał na zlecenie arch. Arkadiusz Koliński i arch. Piotr Sagan.

W roku 2005 gmina Dobczyce złożyła projekt Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej w gminie Dobczyce, na który dofinansowanie dostała w roku 2007. Projekt realizowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG w ramach umowy finansowej z dnia 18 września 2007r. Dofinansowanie z Funduszu Norweskiego pokryje ok. 79% kosztów inwestycji.

Galeria: