Imprezy integracyjne na nowych placach zabaw

W okresie od 2007 do 2010 roku na otwartych terenach rekreacji dziecięcej w gminie Dobczyce zorganizowano 23 imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, na 15 zapisanych w projekcie.

 

Miejscowości, w których odbyły się imprezy  

2007

2008

2009

2010

Dobczyce

7

 

1

3

3

Brzączowice

5

2

1

1

1

Nowa Wieś

4

1

1

1

1

Dziekanowice

3

1

1

1

 

Stadniki

2

 

 

 

2

Kornatka

2

 

 

 

2

Razem

23

4

4

6

9

Planowane imprezy integracyjne w 2010 roku

 

 

Miejscowość

Liczba planowanych imprez

maj

czerwiec

lipiec

sierpień

wrzesień

październik

Brzączowice

3

-

01

-

08

-

-

Dobczyce

4

-

01

-

29

-

-

Dziekanowice

3

-

12

31

-

25

-

Kornatka

4

-

22

-

30

24

-

Nowa Wieś

3

-

12

10 (?)

-

28

-

Stadniki

4

28

26

-

28

-

02

W ramach projektu oganizowane są również imprezy integracyjne na nowo powstałych terenach rekreacji dziecięcej. Mają one na celu integrację społeczości lokalnej i identyfikację mieszkańców z terenem rekreacji. Stąd rodzice, nauczyciele i dzieci uczestniczą we wspólnych akcjach, mających na celu poprawę estetyki i funkcjonalności placów zabaw, m.in. sadzenia drzewek, krzewów i kwiatów, budowie altan, montażu ławek, systemu monitorującego itp.

Imprezy integracyjne, które już się odbyły

 

Termin Opis imprezy Zdjęcia
22 czerwca 2010

KORNATKA

Kornatka jako kolejna miejscowość na terenie Gminy Dobczyce, może  pochwalić się nowo otwartym Terenem Rekreacji Dziecięcej. Uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującego oddanie placu zabaw do użytku dnia 22 czerwca 2010 dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Marcin Pawlak, ks. proboszcz Kornatki Wiesław Smaza, Dyrektor Szkoły Podstawowej Renata Kopera oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas imprezy zorganizowanej przez nauczycieli i dyrekcję Szkoły Podstawowej przy wykorzystaniu środków finansowych przeznaczonych na ten cel w projekcie, przygotowano piknik, który przyciągnął do wspólnej zabawy całe rodziny. Moc atrakcji, wesoła muzyka i doping ze strony prowadzącego imprezę Tomasza Susia, namalowały uśmiechy na twarzach wszystkich przybyłych osób. Całość uświetnił występ chealliderek z miejscowej szkoły. Każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat, który po ukończeniu wszystkich konkurencji dawał szansę na wylosowanie atrakcyjnych upominków. Radości i uśmiechów nie było końca, a plac zabaw tętnił życiem do samego wieczora. 

10 czerwca 2010

DOBCZYCE

Dzień Radości został zorganizowany przez Gimnazjum w Dobczycach. W imprezie na placu zabaw uczestniczyły też osoby niepełnosprawne.

7 czerwca 2010

DOBCZYCE

Integracyjny Dzień Mamy i Taty
Rodzice, dzieci, babcie i dziadkowie - takiego dnia integracji dawno  w Dobczycach nie było. Uczestnicy zebrali się na placu zabaw. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach, występowały z przejęciem przed swoimi rodzicami. Zabawom na placu towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci - dzieci namalowały swoich rodziców. Dla wszystkich wystąpiła "Baśniowa Kapela". Dodatkową atrakcją był mecz koszykówki pomiędzy drużyną Tatusiów z dwóch przedszkoli.

1 czerwca 2010

DOBCZYCE

W Dobczycach imprezę dla dzieci ze względu na aurę przeniesiono z otwartego terenu rekreacji dziecięcej do sali gimnastycznej szkoły podstawowej oraz sali TKKF. W obu miejscach zabawom towarzyszyły liczne konkursy i konkurencje sportowe. Dla młodszego grona uczniów szkoły wystapił zespół "Skrzat".

1 czerwca 2010

BRZĄCZOWICE

W Brzączowicach impreza rozpoczęła się od żywą lekcją przyrody, na której dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie ze szkoły mogli obserwować żywe okazy zwierząt egzotycznych. W trakcie imprezy, która ze względu na brzydką pogodę odbywała się w budynku szkoły, nauczyciele i samorząd szkolny, przygotowali wiele konkursów sprawnościowych - tor przeszkód, szwajcarski ser, bieg na szczudłach, chustę animacyjną, konkursy plastyczne (moja rodzina, mo wymarzony plac zabaw), konkurs karaoke "Jak oni fałszują".

1 czerwca 2010

STADNIKI

Dzień Dziecka. Święto dziecka w ramach zabawy integracyjnej, hucznie obchodzony był w szkole podstawowej w Stadnikach. Impreza rozpoczęła się od uroczystego otawrcia nowego boiska i placu zabaw. Ksiądz proboszcz Mariusz Tomaka poświęcił plac. Ponieważ aura (padał deszcz) nie sprzyjała zabawom na otwartym powietrzu, impreza odbyła się wewnątrz - na sali gimnastycznej oraz świetlicy. Zabawa składała się z występów dziecięcych grup tanecznych, licznych konkurencji sportowych, warsztatów plastycznych i zajęć dydaktycznych, takich jaknp. konkurs pierwszej pomocy.

17 września 2009

NOWA WIEŚ

W Nowej Wsi odbyła się impreza integracyjna z udziałem dzieci. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi.
Impreza w ramach projektu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej” została zrealizowana dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norewgię poprzez diofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

15 września 2009

DZIEKANOWICE

Dwie godziny zabaw dla dzieci zostały zorganizowane na przyszkolnym placu zabaw w Dziekanowicach. Podobnie jak to miało miejsce w Dobczycach i Brzączowicach zorganizowane zostały warsztaty plastyczne i konkurencje sportowe. Miarą zadowolenia dzieci był ich uśmiech. Tak wyglądało kolejne z serii spotkanie na placu zabaw w ramach programu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej” zrealizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Organizatorami imprezy były: Szkoła Podstawowa w Dziekanowicach: UGiM Dobczyce , Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

11 września 2009

BRZĄCZOWICE

Głośny śpiew i radosne pokrzykiwania dzieci rozbrzmiewały w piątkowe popołudnie na placu zabaw w Brzączowicach. Dzieciom a także ich  rodzicom, którzy patrzyli na swoje radosne pociechy, podobało się niezmiernie. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sportowe organizowane przez konferansjera całej imprezy Tomasza Susia. Potwierdzeniem dużej ilości, jak na Brzączowice, zgromadzonych na placu dzieci, była liczba rozdanych certyfikatów - aż 80. Tak wyglądało kolejne z serii spotkanie na placu zabaw w ramach programu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej” zrealizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  Organizatorami imprezy były: Szkoła Podstawowa w Brzączowicach: UGiM Dobczyce , Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

10 września 2009

DOBCZYCE

Z dziesiątków rozbieganych dzieciaków uformowało się wielkie koło. Zaczęło wirować, podrygiwać i pulsować w rytm muzyki. Zieloną przestrzeń z ogromnym żurawiem budowlanym w tle wypełniły radosne krzyki i piski. Wkrótce oblężone zostały drabinki, huśtawki i zjeżdżalnie. Następnie w ruch poszły pędzle, kredki i glina, a boisko sportowe stało się areną na której mali gladiatorzy zmierzyli się w licznych konkurencjach sportowych. 
Wreszcie wytoczone zostało wielkie „Ale Jajo” z którego wysypały się upominki. 
Tak wyglądało kolejne z serii spotkanie na placu zabaw w ramach programu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej” zrealizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  Uczyć, rozwijać zapoznawać i integrować małych i dużych mieszkańców Dobczyc - taki jest cel spotkań na placach zabaw organizowanych przez UGiM Dobczyce , Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Przedszkola Samorządowe, których pracownicy czuwali nad programem i przebiegiem imprezy.

4 czerwca 2009

Dzień Przedszkolaka - Brzydka pogoda pokrzyżowała plany organizacji Dnia Przedszkolaka na Otwartym Terenie Rekreacji Dziecięcej. Z powodu deszczu impreza została w ostatniej chwili przeniesiona do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobczycach. Nie zabrakło świetnej zabawy dla najmłodszych, którzy przybyli z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej gminy. Prawie wszystkie dzieci przebrały się za postaci z bajek. Były królewny, rusałki, królowie, czarodzieje, Indianie. Dodatkową ozdobą były kolorowe buzie dzieci, które starali się udekorować harcerze i plastycy. Każde dziecko przyniosło ze sobą prace wykonane w przedszkolu i zostały one zainstalowane na wystawie ściennej.
Aktorzy z zespołu muzycznego „Skrzat” bawili dzieci piosenką. Maluchy nie siedziały w miejscu: tańczyły  przy takich „standardach” jak „Zuzia – lalka nieduża”, „”Ogórek”, czy „Pszczółka Maja”. 
Kolejną atrakcją, która była skierowana również do starszych kolegów ze szkoły, był pokaz magii wykonany przez aktorów teatru Teatru Iluzji „Mefisto”.

Impreza była częścią projektu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej w Gminie Dobczyce”, zrealizowanego przez Gminę Dobczyce, dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię, przez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 
Organizatorami byli: Przedszkola Samorządowe nr 1 i 3 w Dobczycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Związek Harcerstwa Polskiego i Automobilklub Galicyjski. 
Cieszymy się, bo w organizację Dnia Dziecka włączyło się wiele przedsiębiorstw z gminy Dobczyce: Piekarnia Dom Chleba, Piekarnia Złoty Kłos, Firma Rogers, Bank Spółdzielczy, Larkis Sp. z o.o., Supermarket Jan, Hurtownia Napojów Super Bliźniak.

1 czerwca 2009

Dzień Dziecka to święto niezwykłe – dla dzieci dużych i małych. Aby uczcić ten dzień w sposób szczególny, dla wszystkich mieszkańców Dobczyc, przygotowane zostały liczne atrakcje na placu zabaw przy ul. Szkolnej. 
Niesamowite warsztaty plastyczne, których koordynatorem była Maria Grzybek – Kosior z MGOKiS Dobczyce, dostarczyły maluchom niezapomnianych wrażeń. Dzieci lepiły z gliny, ciastoliny, rysowały, malowały dużymi pędzlami, gąbkami na rozłożonych na ziemi arkuszach papieru. Konkurencje sprawnościowe, których autorami były panie z przedszkoli samorządowych, cieszyły się ogromną popularnością. Każde dziecko, trzymając w ręku certyfikat udziału w konkurencjach, chciało wykonać wszystkie zadania: od rzutu do mini kosza, ringiem, po skoki piłką, taniec z szarfą, zabawy z chustą na torze sprawnościowym i zadaniom sportowym kończąc. 
Automobilklub Galicyjski, oferujący dzieciom możliwość wcielenia się w kierowcę rajdowego, zorganizował również swoje konkurencje, na najlepsze naśladowanie startującego samochodu rajdowego, czy jego rysunek. Nagrodą był przejazd wraz z rodzicem rajdowym samochodem. 
Dobczyccy harcerze, wsparci przez hufiec myślenicki, również zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Roznosili plakaty i ulotki, dmuchali balony, organizowali zabawy harcerskie, m.in. przeciąganie liny. 
Podczas popołudnia dzieci śpiewały również piosenki solo i w duecie, do których zachęcał konferansjer Tomasz Suś. Dzieci, które śpiewały, a także zaliczyły pozostałe konkurencje, oferowane podczas Dnia Dziecka, otrzymywały nagrody rzeczowe. W tym dniu jednak każde dziecko, nawet to, które np. ze względów wiekowych, nie dało rady wziąć udziału we wszystkich konkurencjach, prócz certyfikatu, wychodziło z placu zabaw z balonem, no i oczywiście ... z uśmiechem na twarzy. Co ważniejsze – z dziećmi wspaniale bawili się rodzice, bo przecież taka impreza pozwoliła im na chwilę przenieść się w cudowny, dziecięcy świat beztroski. 
Impreza była częścią projektu „Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej w Gminie Dobczyce”, zrealizowanego przez Gminę Dobczyce, dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię, przez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 
Organizatorami byli również: Przedszkola Samorządowe nr 1 i 3 w Dobczycach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Związek Harcerstwa Polskiego i Automobilklub Galicyjski. 
Cieszymy się, bo w organizację Dnia Dziecka włączyło się wiele przedsiębiorstw z gminy Dobczyce: Piekarnia Dom Chleba, Piekarnia Złoty Kłos, Firma Rogers, Bank Spółdzielczy, Larkis Sp. z o.o., Supermarket Jan, Hurtownia Napojów Super Bliźniak.

 

12 października 2008

Impreza integracyjna na nowym placu zabaw w Dobczycach Wspaniała pogoda w niedzielne popołudnie pozwoliła na zorganizowanie na nowym placu zabaw, przy ul. Szkolnej, imprezy rekreacyjnej z udziałem dzieci. Liczne atrakcje zapewnione przez aktorów Teatru Maski, Lalki i Aktora Groteska były głównym punktem imprezy rekreacyjnej, która odbyła się po raz pierwszy na nowym placu zabaw, przy ul. Szkolnej. Przez trzy godziny dzieci brały udział w smoczych konkursach sprawnościowych i warsztatach plastycznych. Dlatego też najmłodsi mieszkańcy łowili wędką skarby strzeżone przez smoka, podkradali smocze jaja i pokonywali slalom w wielkich smoczych łapskach. Po każdej zaliczonej konkurencji otrzymywały certyfikat. Każde dziecko w podarunku otrzymało balonik napełniony helem, co sprawiło wiele radości najmłodszym. W trakcie imprezy, dzięki uprzejmości sponsorów, serwowany był mały poczęstunek dla dzieci i rodziców. Dużą pomoc zaoferowali również wolontariusze Klubu Ośmiu z Dobczyc oraz młodzież należąca do harcerstwa, która zaangażowała się bardzo w organizacji przedsięwzięcia. 
Organizatorem imprezy byli: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, Miejsko Gminy Ośrodek Kultury i Sportu oraz sponsorzy Supermarket „Jan”, Ubojnia Drobiu s.c. EKO-DRÓB, Piekarnia Dom Chleba.

14 czerwca 2008

Spotkanie integracyjne w Dziekanowicach

W spotkaniu integracyjnym wzięły udział całe rodziny dzieci mieszkających w miejscowości Dziekanowice, Rudnik i Sieraków. Całą uroczystość uświetniały występy artystyczne uczniów, głównie piosenki, tańce, przedstawienia artystyczne przygotowane w ciągu roku szkolnego na uroczystości szkolne i konkursy. 
Piknik na świeżym powietrzu był przede wszystkim okazją do poprowadzenia zabaw ruchowych dla najmłodszych na urządzeniach rekreacyjnych znajdujących się przy szkole, gier zespołowych, nad którymi czuwał trener prowadzący zajęcia w ramach programu profilaktyki wad postawy w szkole.

7 czerwca 2008

Impreza integracyjna "Święto Rodziny" w Nowej Wsi

Podczas spotkania, które odbywało się pod hasłem "Święto Rodziny", odbyło się wspólne grillowanie połączone z pokazem zorganizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowej Wsi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe zorganizowane na otwartym terenie rekreacji dziecięcej. Szczególnie dużo wrażeń dostarczył mecz dzieci - rodzice. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych, w przerwach między kolejnymi atrakcjami rodzice i dzieci pomagali w sadzeniu krzewów i roślin skalnych na placu zabaw.

 
17 kwietnia 2008

Spotkanie integracyjne w Nowej Wsi

Impreza integracyjna skupiła na placu zabaw w Nowej Wsi dzieci, rodziców i okolicznych mieszkańców. Spotkaniu towarzyszyły występy dzieci z okazji Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół i Przedszkoli. Zaproszeni goście i rodzice mogli podziwiać uczniów w różnorodnych formach artystycznych. Zawodom sportowym, grom i zabawom na otwartym terenie rekreacji dziecięcej przeszkodził deszcz, jednak udało się rozegrać mecz piłki nożnej. Rodzice posadzili drzewa i krzewy w obrębie placu zabaw.
Spotkanie było również okazją do dysjusji na temat różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

26 kwietnia 2008

Spotkanie integracyjne w Brzączowicach

Na placu zabaw przy szkole odbyła się impreza integracyjna, podczas której pracownicy, rodzice, nauczyciele i dzieci wykonali szereg prac związanych z nasadzeniami zieleni zakupionej z funduszy projektu oraz przez mieszkańców. Zostały również wykonane zabezpieczenia sadzonek (paliki, siatka), tak aby sadzonki nie zostały zniszczone. Wsypano również piasek do piaaskownicy i zamontowano plandekę zabezpieczającą piaskownicę przed zwierzętami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. 
Nauczyciele zorganizowali dla uczniów zawody sportowe na urządzeniach placów zabaw. W pierwszej kolejności startowały drużyny w biegach z przeszkodami na szkółce strażackiej, następnie dzieci bawiły się na placu zabaw. 
Ważnym elementem spotkania było ustalenie sposobów wykorzystania placu zabaw na np. zajęcia wychowania fizycznego, gimnastykę korwkcyjną, zajęcia ogólnorozwojowe. Rodzice młodszych dzieci - w wieku przedszkolnym zwrócili uwagę, że jest to jedyne dostępne miejsce do bezpiecznej zabawy, z którego korzystają również przyjezdni. 

13 października 2007

Otwarcie Terenu Rekreacji Dziecięcej w Nowej Wsi

Na uroczystości zorganizowanej przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej przy udziale środków finansowych zapisanych w projekcie, zorganizowano sportowe pikniki dla dzieci i rodziców.
Otwarte Tereny Rekreacji Dziecięcej  w Nowej Wsi zostały poświęcone przez księdza proboszcza Jana Cendrzaka. Otwarcia dokonali burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Marcin Pawlak i z-ca burmistrza Paweł Machnicki. 
Na wykonanie zadania przeznaczono 186 828,71 zł.
Plac zabaw dla dzieci obejmuje zestaw zabawowy na nawierzchni trawiastej i żwirowej, złożony m.in. ze zjeżdżalni, pomostu ruchomego, drabinek, systemu platform, wieży , pochylni, a także piaskownicy i zestawu huśtawek. Nauczyciele wychowania fizycznego podczas otwarcia zorganizowali różne konkurencje sportowe wykorzystując zainstalowane elementy placu zabaw.

13 października 2007

Otwarcie Terenu Rekreacji Dziecięcej w Dziekanowicach

Na uroczystościach zorganizowanych przez dyrekcję Szkół Podstawowych przy udziale środków finansowych zapisanych w projekcie, zorganizowano sportowy piknik dla dzieci i rodziców.
Otwarty Teren Rekreacji Dziecięcej w Dziekanowicach został poświęcony przez księdza proboszcza Jana Cendrzaka. 
Otwarcia dokonali burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Marcin Pawlak i z-ca burmistrza Paweł Machnicki. 
Na wykonanie zadania przeznaczono w Dziekanowicach 
134 400,13 zł. 
Plac zabaw dla dzieci obejmuje zestaw zabawowy na nawierzchni trawiastej i żwirowej, złożony m.in. ze zjeżdżalni, pomostu ruchomego, drabinek, systemu platform, wieży , pochylni, a także piaskownicy i zestawu huśtawek. 
Nauczyciele wychowania fizycznego podczas otwarcia zorganizowali różne konkurencje sportowe wykorzystując zainstalowane elementy placu zabaw.

15 września 2007

Otwarcie Terenu Rekreacji Dziecięcej w Brzączowicach

Przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach odbyło się uroczyste otwarcie terenu rekreacji dziecięcej. Na uroczystości zorganizowanej przez dyrekcję Szkoły Podstawowej przy udziale środków finansowych zapisanych w projekcie, zorganizowano sportowy piknik dla dzieci i rodziców.
Poświęcenia terenu dokonał ksiądz proboszcz Bronisław Matuszny. Otwarcia dokonali burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Marcin Pawlak i z-ca burmistrza Paweł Machnicki. 
Na wykonanie zadania w Brzączowicach przeznaczono 135.295,67 zł. Plac zabaw dla dzieci obejmuje zestaw zabawowy na nawierzchni trawiastej i żwirowej, złożony m.in. ze zjeżdżalni, pomostu ruchomego, drabinek, systemu platform, wieży , pochylni, a także piaskownicy i zestawu huśtawek. Po drugiej stronie wzdłuż szkoły i budynku OSP wybudowano tzw. Szkółkę strażacką – ścieżkę o podwyższonym stopniu trudności. 
Z obiektów rekreacyjnych będzie mogło korzystać ok. 290 dzieci i młodzieży w wieku od roku do 15 lat mieszkających w Brzączowicach oraz dodatkowo dzieci z pobliskich Stojowic.