Zaproszenie na Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła" (Brazylia) oraz Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce"

2023-07-16

W trzecim dniu Dni Dobczyc 2023, 16 lipca 2023 roku, serdecznie zapraszamy na dużą scenę pod Zaporą, przy ulicy Podgórskiej. Mamy nie lada gratkę dla miłośników folkloru. Dla dobczyckiej publiczności wystąpią dwa znakomite zespoły: Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Kurytyby (stan Parana, Brazylia) oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”.

Polsko-brazylijski koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Tego nie można przegapić! Zapowiada się barwne i niezwykle żywiołowe widowisko!

• Kilka słów o artystach:

Zespół „Wisła” pochodzi z miasta Kurytyba, stolicy stanu Parana i jest prawdopodobnie najstarszym polskim Zespołem Folklorystycznym na świecie. W tym roku obchodzi jubileusz 95-lecia działalności kulturalnej i artystycznej. Warto wspomnieć, że ok 20% społeczności Kurytyby - blisko dwumilionowego, brazylijskiego miasta, stanowią Polacy, przez co polska kultura i folklor są tam kultywowane i pielęgnowane. Grupa Wisła liczy łącznie 170 aktywnych członków, podzielonych na kilka grup (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, chór i orkiestra). „Wisła” czaruje pięknem tańców, pieśni i strojów z Polski i Brazylii.

Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” nie trzeba przedstawiać. Zespół powstał w 2000 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Dzisiejszy ZPIT to grupa taneczno-wokalna oraz kapela ludowa – łącznie blisko 100 uczestników (w przeważającej części dzieci i młodzież). Wszystkich łączy wspólna pasja – miłość do tańca, muzyki i folkloru. Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce posiada szeroki repertuar tańców i piosenek, związanych z różnymi regionami kraju. Są to polskie tańce narodowe, takie jak: polonez, mazur, kujawiak, oberek, krakowiak, suity taneczne i wokalne (lubelska, krakowska, kurpiowska, łowicka, śląska, rzeszowska) oraz pieśni i melodie ludowe.

Serdecznie zapraszamy!

Czarny plakat z parami tańczącymi w strojach ludowych. Pani ma suknie w kolorze czerwonym