Zaproszenie na koncert Jagi Wrońskiej "Hej, Klezmorim.."

2023-08-24

„Pamięć dla przyszłości” to tytuł projektu realizowanego przez Komitet Pamięci „Mykwa” w ramach konkursu grantowego Małopolska Lokalnie. Celem projektu jest przybliżenie historii i kultury żydowskiej poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, upamiętniających życie społeczności żydowskiej w Dobczycach. Wiedza o przeszłości służyła budowaniu pokojowej przyszłości, wolnej od nienawiści i uprzedzeń.

Planowane wydarzenia będą ogólnodostępne. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Dobczyc oraz potomków dawnych żydowskich mieszkańców naszego miasta, których obecność jest niezmiernie ważna.

Wydarzenia odbędą się dniach 23 i 24 sierpnia, w rocznicę deportacji dobczyckich Żydów. Zaplanowany jest Spacer Pamięci do miejsc, związanych z życiem społeczności żydowskiej, rejs statkiem po Jeziorze Dobczyckim śladami dawnej żydowskiej dzielnicy Podgóra, otwarte spotkanie integracyjne w dobczyckim zamku, podczas którego potomkowie dobczyckich Żydów przekażą współczesnym mieszkańcom Dobczyc wspomnienia i opowieści o życiu ich przodków w przedwojennych Dobczycach. Ważnym wydarzeniem będzie uroczystość przy mykwie poświęcona naszym zamordowanym sąsiadom z modlitwami i Apelem Pamięci. W MGOKiS odbędzie się koncert „HEJ, KLEZMORIM” w wykonaniu Jagi Wrońskiej z zespołem muzycznym. Termin koncertu został ustalony na 24 sierpnia (czwartek), godz. 19. Wstęp wolny.

czarny plakat z różowymi napisami, w tle kobieta śpiewająca do mikrofonu