Święto Narodowe 3 Maja oraz Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego na Zamku w Dobczycach

2016-05-03

Zapraszamy mieszkańców gminy i gości do udziału w uroczystościach związanych z obchodami Święta Narodowego 3 Maja oraz na Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego na Zamku.

Program:

10:30 Wymarsz Orszaku Królewskiego i pocztów sztandarowych spod RCOS-u
10:45 Rozpoczęcie uroczystości Święta Narodowego 3 Maja /Rynek/

- Odegranie hymnu państwowego
- Przemówienia okolicznościowe
- Złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza

11:15 Przemarsz Orszaku Królewskiego, pocztów sztandarowych, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzączowicach w strojach historycznych i Gości do Kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela
11.30 Msza święta w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela. Oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej „Dobczyce”
12:30 Przemarsz Orszaku Królewskiego, pocztów sztandarowych, dzieci oraz Gości do Zamku

- Przywitanie Gości
- „Pamięć o...” - otwarcie wystawy w nowo zrekonstruowanej części zamku
- Prelekcja Kamila Bochenka: „Początki Państwa Polskiego”