Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" ogłasza nabór do grup taneczno-wokalnych oraz kapeli

2023-09-15

Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" zaprasza w swoje szeregi!! Zajęcia ZPiT Dobczyce dedykowane są do dzieci (od 6 roku) życia, młodzieży oraz dorosłych, którzy kochają muzykę, taniec, polską kulturę i tradycję. Nabór prowadzony jest zarówno do grup taneczno-wokalnych, jak i do kapeli (młodzież grająca na instrumentach)

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” powstał w roku 2000 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach.

W pierwszym składzie Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” znaleźli się tancerze (młodzież) oraz chór i kapela (osoby dorosłe). Dzisiejszy ZPiT – to ponad 90-osobowa grupa taneczno-wokalna oraz kapela ludowa, złożone w przeważającej części z dzieci i młodzieży. Wśród członków Zespołu znajdują się także osoby dorosłe.

Kierownikiem, instruktorem i choreografem ZPIT jest pan Adrian Kulik. Kierownikiem kapeli jest pani Paulina Karp - akordeonistka, aranżer, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Dla uczestników prowadzone są także warsztaty wokalne z różnymi instruktorkami.

ZPiT „Dobczyce” w swoim repertuarze posiada polskie tańce narodowe, takie jak: Polonez, Mazur, Kujawiak, Oberek, Krakowiak, suity taneczno – wokalne (suita lubelska, suita kurpiowska, suita śląska, suita rzeszowska, suita łowicka, pieśni i tańce krakowiaków wschodnich) oraz melodie i pieśni ludowe.

Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” koncertuje w kraju i poza jego granicami, bierze udział w najważniejszych turniejach i imprezach tanecznych w Polsce, zdobywając medale i najwyższe miejsca na podiach, a także w międzynarodowych festiwalach.

Koszt udziału w zajęciach - 60 zł

Terminy zajęć zostaną ustalone na zebraniu organizacyjnym.

Mat. MGOKiS Dobczyce

dwoje ludzi w scenerii jesiennej, ubrani w barwne stroje regionalne