Kawiarnia Muzyczna MGOKiS: Konrad Cygal: "SŁOWIAŃSKA DUSZA W MUZYCE WOKALNEJ"

2014-02-23

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na dziewiąty koncert z cyklu "Kawiarnia Muzyczna MGOKiS ". Tym razem foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wypełnią piosenki i arie największych kompozytorów słowiańskich.

W trakcie koncertu usłyszeć będzie można utwory m.in. Piotra Czajkowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Mikuláša Schneider-Trnavský'ego, Aleksandra Dargomyżskiego, Józefa Świdra i innych, pochodzące z oper takich jak "Rusałka", "Eugeniusz Oniegin" czy "Magnus".

W muzyczną podróż po świecie muzyki klasycznej zabiorą państwa: Konrad Cygal i Michalina Kałużny:

Konrad Cygal (vocal) – młody, obiecujący artysta, pochodzący z Dobczyc; absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach w klasie gitary; uczeń klasy śpiewu PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (śpiew klasyczny); w 2012 roku finalista "Bitwy na głosy" w grupie Ewy Farnej (niezapomniany duet z Alicją Węgorzewską). Obecnie uczeń prof. Feliksa Widery.

Michalina Kałużny (piano) – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie fortepianu, u mgr Agnieszki Kulikow-Świtały; laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (2004), II Polsko-Niemieckiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu (2005) a także Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie (2008); uczestniczka warsztatów pianistycznych „Szkoła Mistrzów Fortepianu” (Katowice 2009r.), Międzynarodowego Kursu Pianistycznego ( Katowice 2010r.), Międzynarodowego Letniego Kursu Muzycznego w Cieszynie (2009, 2010) i innych; studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Hanny Kryjak.

Cena biletu: 15zł
Termin: 23.02.2014
Miejsce: Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach, ul. Szkolna 43

Bilety do nabycia w biurze MGOKiS, ul. Szkolna 43, Pokój 143

tel. 12 2716 757 oraz w Rucola Caffe.