Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Dziekanowice

Pierwsza Dama z wizytą w DziekanowicachNa zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach Bogdana Czarnika i społeczności Dziekanowic odpowiedziała pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda i odwiedziła Dziekanowice.

Pięknym wierszem przywitali ją uczniowie w strojach krakowskich, a kwiatami dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz burmistrz Paweł Machnicki wraz ze swoim zastępcą Haliną Adamską – Jędrzejczyk.

Dyrektor Bogdan Czarnik przedstawiając szkołę opowiedział o sukcesach swoich uczniów i nauczycieli, o bogatej historii placówki i tajnym nauczaniu, które w latach wojny odbywało się w Dziekanowicach.

Na panią prezydentową czekało wiele atrakcji, uczniowie śpiewali w językach niemieckim i angielskim, przygotowali przedstawienie i zaprezentowali salę informatyczną wraz z ciekawymi pokazami.

„Widzę, że wasza szkoła to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale też rozwijania talentów” – powiedziała pani Agata Kornhauser-Duda po obejrzeniu przygotowanego programu, dodając, że szkoła powinna nosić przydomek artystyczna.

Ciekawym punktem wizyty był mini wywiad do szkolnej gazetki. Dzieci pytały panią prezydentową o wspomnienia z dzieciństwa, ulubione książki, o to czy lubi pełnioną aktualnie funkcję i dlaczego wybrała na wizytę właśnie ich szkołę.
Jak się okazało na decyzję o wizycie największy wpływ miał fakt, że Szkoła Podstawowa w Dziekanowicach jest placówką, która promuje czytelnictwo, a jak powiedziała pani prezydentowa jest to również jeden z priorytetów, które przyjęła jako Pierwsza Dama i sama aktywnie działa w tej materii.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła też dziekanowickie przedszkolaki, którym przeczytała rozdział historii o krakowskim psie Dżoku. Następnie wraz z Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Pawłem Piwowarczykiem i Misiem Tulisiem wręczyła dyplomy Super Czytelnikom biorącym udział w akcji organizowanej przez miejską bibliotekę.

Galeria: 

Delegacja witająca Pierwszą Damę
Delegacja witająca Pierwszą Damę
Pierwsza Dama z przedszkolakami