Dobiegły końca warsztaty edukacyjne prowadzone w skansenie w Dobczycach, które prowadzone były w ramach zadania „Krakowiacy i górale czyli z przeszłością w przyszłość” wspierane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu operacyjnego FIO.
16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności ustanowiony przez FAO (Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa). Jego celem jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem, którą można podjąć na lokalnym gruncie.
Zaszczytny tytuł oraz medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Monika Gubała odebrała z rąk Moniki Smoleń - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Zamku Królewskim w Warszawie.
Honorowa odznaka przyznawana jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi i wkład w rozwój kultury w Polsce.
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia -100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć – twierdzi Europejska Rada Resuscytacji.
Burmistrz Marcin Pawlak podczas zorganizowanej 13 października 2013 roku gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie otrzymał wyróżnienie im. Grzegorza Palki za działania na rzecz rozwoju gospodarczego. Szczególnie zasłużył się, zdaniem Kapituły, utworzeniem Strefy Przemysłowej w Dobczycach. Jest to juz drugie wyróżnienie nadane mu przez Ligę.
Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach w niedzielne popołudnie (13.10.2013r.) wypełnione było muzyką ludową i tańcami polskimi. Turniej Tańców Polskich "O Puchar Burmistrza Dobczyc" odbył się już po raz siódmy.
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że podczas publicznej zbiórki prowadzonej we współpracy z Bankiem Żywności w ramach akcji „Podziel się Posiłkiem ", w dniach: 4-6 października 2013 r. zebrano w placówkach handlowych na terenie Dobczyc: Biedronce, Marketach „Jan” oraz „Delikatesach Centrum”: 731,998 kg żywności.
Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności podziękowania kierujemy do wolontariuszy działających przy Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz przy Zespole Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.