Dla mieszkańców

Aktualności

Uczniowie ze Stadnik i Brzączowic reprezentują Gminę Dobczyce w Powiatowej Olimpiadzie Sportowej

olimpiada sportowa w Brzączowicach - fot. SP BrzączowiceDrużyny z Dobczyc, Brzączowic, Stadnik, Dziekanowic, Nowej Wsi i Kornatki wzięły wczoraj udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej dla klas I-III, organizowanej już po raz czternasty w Brzączowicach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Stadnik, drugie miejsce z Kornatki i trzecie miejsce z Brzączowic. W dekoracji zwycięskich drużyn wziął udział Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzączowicach Grażyną Kwiecińską.

Województwo Małopolskie wspiera osoby, które z powodów zdrowotnych, niepełnosprawności lub podeszłego wieku nie są w pełni samodzielne

Tele-Anioł - projekt

Przypominamy, że do 20 kwietnia można wysyłać zgłoszenia do projektu Tele - Anioł. Jest on skierowany do osób, które nie mogą samodzielnie wykonać co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Takie osoby uzyskają wsparcie w zakresie  usług Centrum Teleopieki. Dodatkowo część uczestników będzie miała taką możliwość skorzystania ze specjalnych usług opiekuńczych świadczonych w ich domu - zarówno przez fachowców jak i w raach pomocy sąsiedzkiej, poprzez wsparcie w codziennych obowiązkach (zakupach, przygotowaniu posiłków, drobnych porządkach czy załatwieniu urzędowych formalności). Prosty do wypełnienia formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączeniu.

Moje miasto – Dobczyce - lekcje dla przedszkolaków w punkcie informacji turystycznej

spotkanie w Punkcie Informacji Turystycznej Skąd wzięła się nazwa Dobczyce, jakie są symbole miasta i co oznaczają, co można spotkać spacerując po gminie Dobczyce, jakie są ważne wydarzenia w naszej gminie, komu tak naprawdę służy punkt informacji turystycznej i co można się w nim dowiedzieć opowiadała dziś przedszkolakom  Magdalena Dyrdał – pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Dobczycach.

Strony