Dla mieszkańców

Aktualności

Tańce polskie królowały na parkiecie RCOS w Dobczycach

Polonez tańczą pary podczas turnieju tańców polskich w Dobczycach

Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe stało się na jeden dzień oazą tańca i muzyki. A to za sprawą rozegranego w sobotę 15 czerwca 2019 VII Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Dobczycką kozę” oraz XIII Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Burmistrza. Na parkiecie królowały najpiękniejsze tańce polskie, m.in. oberek, mazur, polka i krakowiak, a młodsi i starsi tancerze zachwycali prezencją, barwnymi strojami, lekkością i precyzją kroków oraz wyczuciem rytmu.

Informacja dotycząca przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

Gmina i Miasto Dobczyce

W związku z wejściem w życie przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (Dz. U. z 2019 r. poz. 916) z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się z mocy prawa w prawo własności.

Złóż wniosek do programu 500 plus

program 500 plus

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Wnioski o świadczenie 500+ będzie można składać elektronicznie od 1 lipca 2019 r.-  za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Wnioski w wersji papierowej – od 1 sierpnia 2019 r. w MGOPS w Dobczycach.

Strony