Dla mieszkańców

Aktualności

Czyste powietrze - dobre praktyki

gif - czyste powietrze dobre praktykiCzy wiesz, że czasem zmiana techniki spalania, wiedza na temat czyszczenia i kontroli komina, czy wzięcie pod uwagę pewnych kryteriów przy planowanej wymianie ogrzewania może przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery? Zebraliśmy dla Ciebie dobre praktyki, które możesz zastosować w swoim gospodarstwie.

Ogromna inwestycja z prawie 11-milionowym dofinansowaniem

podpisanie umowy na rozbudowę oczyszczalniBurmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki podpisał dziś umowę na realizację ponad 23-milionowej inwestycji - rozbudowy oczyszczalni ścieków w Dobczycach. Niebagatelna jest wysokość pozyskanego przez Gminę dofinansowania z funduszy unijnych, które wynosi prawie 11 mln zł. Nie podlega wątpliwości, że inwestycja ta wpłynie znacząco na poprawę życia mieszkańców gminy.

Festiwal Możliwości już za nami

Festiwal MożliwościStara Szkoła – Nowe Oblicze to hasło przewodnie Festiwalu Możliwości, który odbył się 18 listopada 2017r. w murach byłej szkoły przy ul. Jagiellońskiej. Wspólnie z licznymi organizacjami, stowarzyszeniami, grupami nieformalnymi i mieszkańcami odmienialiśmy oblicze wysłużonej Chirany. W tym dniu wypełniliśmy jej przestrzenie rozmaitymi aktywnościami.

Jesteś zainteresowany montażem kolektorów, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła zgłoś się do projektu OZE – nabór przedłużony do 17 listopada!

baner - nabór do projektu OZE W związku z dużym zainteresowaniem projektem OZE przedłużony został termin przyjmowania wniosków do piątku 17 listopada 2017 r. Przypominamy, że komplet dokumentów można złożyć w Urzędzie Gminy bądź w biurze LGD.

Zapraszamy na Festiwal Możliwości oraz prelekcję "Charstek oczami architekta"

wydarzenia plakat: festiwal mozliwości i prelekcjaPrzed nami sobota pełna atrakcji. W godz. 16:00 - 19:00 zapraszamy wszystkich na Festiwal Możliwości w starej szkole przy ul. Jagiellońskiej, gdzie moc atrakcji przygtowały dla Was lokalne organizacje. W czasie trwania Festiwalu będzie można dowiedzieć się również więcej o Charstku. Szczególnie zapraszamy na prelekcję Aradiusza Kolińskiego "Charstek oczami architekta", która rozpocznie się o godz. 18:00.

Strony