Dla mieszkańców

Aktualności

Nieodpłatna pomoc prawna w urzędzie miasta w Dobczycach

niepodpłatna pomoc prawna

W Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce (na parterze) działa punkt pomocy prawnej. Obsługiwany jest przez adwokatów wyznaczonych przez Okręgową Radę Adwokacką w  Krakowie, którzy świadczą usługi  nieodpłatnie. Z porad będzie mogła skorzystać każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w Małopolsce

logo Systemu Obsługi Wsparcia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinasowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinasowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet.

Jasełka w Brzezowej

Jasełka w Brzezowej 2020

W niedzielne popołudnie (19.01.2020) grupa parafialna działająca przy kościele Bożego Miłosierdzia w Kornatce wystawiła Jasełka. W przedstawieniu, po raz kolejny ujawniło się aktorskie zacięcie mieszkańców Brzezowej i Kornatki. Historia opowiedziana z humorem, wzbogacana muzyką i śpiewem przeniosła zebranych w czasy narodzenia Jezusa.

Nie czekaj - RATUJ

logo - nie czekaj - ratuj

Projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez licealistki z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Polega on na przeprowadzeniu szeregu akcji związanych z tematyką pierwszej pomocy, które mają na celu przede wszystkim uświadomienie, jak ważna jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia życia.

Strony