Hat-trick w Olsztynie – Dobczyce znów na podium

Reprezentacyjne pary z Zespołu Pieśni i Tańca "Dobczyce" potwierdziły w Olsztynie, że należą do czołówki polskich tancerzy.
W gorący weekend od 26 do 29 lipca przebywały w stolicy Warmii i Mazur, gdzie wzięły udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "Warmia 2012".
W kategorii III (13-15 lat), w klasie tanecznej B, w ścisłym finale znalazły się aż 3 dobczyckie pary:

Krystian Przęczek i Agnieszka Zając stanęli na najwyższym stopniu podium, zajmując 1 miejsce.
Szymon Batko i Wioletta Pudlik również stanęli na podium zajmując 3 miejsce.
Paweł Chlebda i Aleksandra Siatka zajęli 5 miejsce, jednocześnie debiutując jako para w Turniejach Tańców Polskich.
W klasie mistrzowskiej A w kategorii III (13-15 lat) srebrny medal wywalczyła para Paweł Sawski i Anna Płonka.
W kategorii II (10-12 lat) w klasie mistrzowskiej A na 4 miejscu w ścisłym finale uplasowała się para Dawid Ryskala i Urszula Hyży.
Najstarsza nasza para Jakub Maniecki i Kinga Bryk w kategorii wiekowej IV (16-18 lat) w klasie mistrzowskiej A wywalczyli 9 miejsce.

Gratulujemy naszym tancerzom, przed nimi teraz zasłużone wakacje.