Koncert symfoniczny: Suffolk Youth Orchestra

2017-07-28

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert w wykonaniu Suffolk Youth Orchestra, który odbędzie się 28 lipca 2017 roku, o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach.
Rezerwacja biletów w biurze MGOKiS, tel. 12 2716 757 lub 533 990 660 (10 zł osoba dorosła, bezpłatny wstęp dzieci do 12 roku życia).

Suffolk Youth Orchestra - to jedna z najlepszych na Wyspach Brytyjskich młodzieżowych orkiestr symfonicznych.W programie muzycznej edukacji hrabstwa Suffolk uczestniczy około 4500 utalentowanych osób. Najlepsi z nich odbywają próby oraz grają w "Suffolk Youth Orchestra", której dyrygentem jest Philip Shaw. W próbach oraz koncertach uczestniczy około
100 młodych muzyków w wieku 13 - 20 lat. Orkiestra realizuje program współpracy artystycznej ze słynną profesjonalną orkiestrą "London Symphony Orchestra". Młodzi muzycy grali m.in. w "Royal Albert Hall".
Kilkakrotnie koncertowali dla pary królewskiej - królowej Elżbiety i księcia Filipa. Regularnie odbywają podróże koncertowe do innych krajów.
Odwiedzili już Belgię, Czechy, Słowację, Niemcy, Węgry, Włochy, Holandię i Hiszpanię oraz Polskę. Po kilku latach wracają do naszego kraju.

Program koncertu:
John Ireland - A London Overture (1936)
Andrzej Panufnik - A Procession for Peace (1982 - 83) Edward Elgar - Polonia. Symphonic Prelude for Orchestra (1915) Edward Elgar - Variations on An Original Theme "Enigma" op. 36
Serdecznie zapraszamy!

plakat - Koncert symfoniczny: Suffolk Youth Orchestra