Kawiarnia Muzyczna MGOKiS – "Universe Projekt"

2016-02-14

Święto wszystkich zakochanych zbliża się bardzo szybkim krokiem. Z tej okazji Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na XVI Koncert w ramach Kawiarni Muzycznej MGOKiS, który odbędzie się 14 lutego 2016, o godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w MGOKiS, ul. Szkolna 43, pok. 143, tel. 12 2716 757.

Tym razem foyer RCOS-u wypełnią najpiękniejsze piosenki o miłości, z repertuaru zespołu "Universe". Podczas koncertu będzie można usłyszeć takie utwory,  jak: "W perły zmienić deszcz", "Bądź moją iskrą", "Wołanie przez ciszę", "Tyle chciałem Ci dać", "Tacy byliśmy" czy "Magnes Serc".

"Universe Projekt" powstał, by przypominać ponadczasowe przeboje zespołu "Universe" oraz tragicznie zmarłego lidera grupy, Mirka Breguły. Twórczość Mirka i Universu skupiała się wokół szeroko pojętej miłości. Walentynki, są dobrą okazją, by przybliżyć dorobek muzyczny tych jakże wrażliwych artystów.

Projekt tworzą: Piotr Skóra - gitara i śpiew, Wojciech Czyrnek - gitara, Maciej Pierzchała - pianino, Marcin Chryczyk - bas, Maciej Słonka – perkusja. W walentynkowy wieczór wystąpią także wokaliści Sekcji Wokalnej MGOKiS oraz zaprosazeni  goście.

Prezentujemy sylwetki artystów:

Piotr Skóra (gitara i śpiew)

Rozśpiewany nauczyciel i trener gimnastyki sportowej. Muzyczny samouk, który gra i śpiewa z zamiłowania. W swoim życiorysie artystycznym może poszczycić się wspólnym koncertowaniem m.in. z Zespołem „Perfekt”, Grażyną Łobaszewską i Renatą Przemyk oraz występami w programach i konkursach muzycznych, takich jak „The Voice of Poland”,  „Śpiewać każdy może” (zwycięstwo), Festiwal „The Power of Voice” (półfinał), „Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego” (wyróżnienie), „Piosenkarnia” Anny Treter. Jako aktywny muzyk śpiewa i gra na gitarze m.in. w Big Bandzie Dobczyce, zespole „Wiatr Odnowy”, zespole „Ensemble, „Zaucha Projekt” oraz koncertuje solowo w USA.

Wojciech Czyrnek (gitara)

Absolwent PSM II stopnia Żeleńskiego w Krakowie. Wieloletni gitarzysta Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, w ostatnim roku członek trio „La memoria del pesce rosso”, na swoim koncie posiada współpracę m.in z Basią Gąsienicą-Giewont oraz krakowskimi zespołami takimi jak Blue Silence, Go Ahead.

Maciej Pierzchała (pianino)

Pianista, kompozytor, aranżer. Nauczyciel gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Domisławicach i Żegocinie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale - jazz i muzyka rozrywkowa. Laureat wielu festiwali jazzowych, czynny muzyk sesyjny.

Marcin Chryczyk (bas)

Basista, kompozytor, muzyk sesyjny. Aktualnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Członek wielu projektów muzycznych, zarówno jazzowych, rozrywkowych jak i rockowych. Brał udział w wielu konkursach i festiwalach - Jazzda w Świdniku, FAMA Kraków, United Europe Jazz Festival w Zakopanem, oraz School Of Jazz Festival w Lubaczowie na którym w 2015 roku wraz z „Bartłomiej Witek Quartet” zdobył nagrodę główną w kategorii Akademie Muzyczne. Komponuje również muzykę teatralną, m.in. do spektakli „Off Niepodległość” w reż. Szymona Budzyka, Projektu Teatralno-Tanecznego „In-Limbo” w reż. Anity Podkowy (Teatr Witkacego w Zakopanem) oraz „Wy-alienowani” w reż. Anity Podkowy (Teatr Ludowy w Krakowie). Aktualnie współtworzy zespoły Son in Love, Palfy Gróf, Bartłomiej Witek Qurtet oraz jest członkiem zespołu w recitalu „Dni, których nie znamy” Kamila Franczaka (Teatr Rozrywki w Chorzowie).

Maciej Słonka (perkusja)

Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, współpracował m.in. z Mateuszem Pospieszalskim i Karimem Martusewiczem (basistą zespołu "voo voo"), członek Big Bandu "Dobczyce", oraz zespołu "Espresso Music Band", współtwórca "Zaucha Projekt"

Projekt grafiki: Małgorzata Bławut
Projekt plakatu: Piotr Skóra