FINAŁ AKCJI "SUPER CZYTELNIK 2016"

2016-05-30

Nadszedł wspaniały czas dla najmłodszych czytelników, którzy sprostali wymaganiom i zostali Super Czytelnikami 2016. W najbliższych dniach 242 osoby z gminy Dobczyce – dzieci przychodzące z rodzicami do biblioteki, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych odbiorą dyplomy, medale, pamiątkowe zakładki i słodkości. Wręczy je sam Miś Tuliś!
Miejska Biblioteka Publiczna była głównym organizatorem akcji, do której zaprosiła biblioteki szkolne z całej gminy. Wszystkie przystąpiły do akcji. Wymagania, jakie postawił biblioteczny Tuliś były dość wysokie. Dzieci miały odwiedzić 20 razy bibliotekę, w tym 10 (dla mieszkańców Dobczyc) i 5 (spoza Dobczyc) bibliotekę publiczną, a co najmniej 10 lub 15 razy bibliotekę szkolną. To oznacza, że Super Czytelnik przez dwadzieścia tygodni od października 2015 r. do końca kwietnia 2016 r. przynajmniej raz odwiedził bibliotekę!

Z radością informujemy, że akcję ukończyły w sumie 242 osoby! Co ciekawe Super Czytelników było po równo - 121 ze szkół podstawowych i 121 z przedszkoli. Inną ciekawostką jest fakt, że spośród dwóch dobczyckich przedszkoli publicznych otrzymaliśmy równo po 40 kart uprawniających do zdobycia tytułu Super Czytelnika! Cieszy nas, że w każdej placówce przedszkolnej i szkolnej w całej gminie był co najmniej jeden Super Czytelnik. Przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach wspólnie z Tulisiem odwiedzą wszystkie miejsca i osobiście nagrodzą najlepszych czytelników na forum całej społeczności szkolnej, czy też przedszkolnej.

Dziękuję za zaangażowanie w akcję przede wszystkim bibliotekarzom szkolnym z całej gminy oraz opiekunom bibliotek szkolnych, a także rodzicom którzy dbali o to by dzieci mogły dotrzeć do biblioteki publicznej w Dobczycach, by wypożyczyć książkę i podbić pieczątkę. Dziękuję za zaangażowanie pracownikom biblioteki publicznej – Pani Edycie Sewiłło, Dorocie Mistarz i Justynie Szawarze, dzięki którym akcja przebiegała tak sprawnie, a dzieci z wielką chęcią dołączały się do akcji. Słowa wdzięczności kieruję również do Magdaleny Gaweł i Sabiny Cygan z Biura Promocji Urzędu Miasta i Gminy Dobczyce za pomoc w promocji i organizacji całej akcji. W przygotowanie finału włączyły się również Warsztaty Terapii Zajęciowej – tu wyrazy podziękowania składam na ręce Pani Jolanty Dziuby. O słodkości dla dzieci zadbała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Dobczyc.

Akcja „Zostań Super Czytelnikiem” odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Pana Pawła Machnickiego, który sprezentował dzieciom książki.

Paweł Piwowarczyk
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach