Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki

2016-06-02

Z okazji Dnia Dziecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprasza wszystkie dzieci na emisję bajki „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”, która odbędzie się 02 czerwca 2016 r. w auli widowiskowej RCOS-u. Start o godz. 16:30. Wstęp wolny. Czas trwania 88 minut.

Twórcy obsypanych Oscarami klasyków ze studia Walta Disneya: „Król Lew”, „Piękna i Bestia”, „Pocahontas” i „Mała Syrenka” zapraszają na fantastyczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to stworzona za 70 milionów dolarów kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. W oryginalnej wersji filmu głosów postaciom użyczyła prawdziwa plejada hollywoodzkich sław, wśród których znaleźli się m.in. nominowany do Oscara Dan Aykroyd, zdobywca trzech Złotych Globów Kelsey Grammer, dwukrotnie nominowani do tej nagrody: Patrick Stewart i gwiazda „Glee” Lea Michele oraz laureaci Emmy Martin Short i James Belushi.

Mimo, że od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – okrutny i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.