Dla mieszkańców

Aktualności

Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, tradycji, turystyki i sportu

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej oraz kultury i tradycji, turystyki oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Oferty należy składać do 28 lutego 2017 roku. Do rozdania jest ponad 150 tysięcy złotych.

Niecodzienny pokaz speed - balla z udziałem zawodników z Egiptu

plakat - mistrzowie speed ballaW poniedziałek, 21 sierpnia 2017 w Dobczycach będziemy gościć najlepszych na świecie zawodników speed-balla z reprezentacji egipskiej. O 11:45 w Rynku przy strażnicy będzie można obejrzeć pokaz gry w wykonaniu zawodników Heliopolis Sporting, a od 12:30 do 13:30 na hali sportowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach trening z sekcją Speed-ball Dobczyce. Zapraszamy mieszkańców nie tylko na przyglądnięcie się tej dyscyplinie, ale również spróbowania własnych sił w speed-ballu.

Gmina Dobczyce złożyła wniosek o dofinansowanie rozbudowy i modernizacji przedszkola nr 3 oraz utworzenie w nim oddziału żłobka

żłobek w dobczycachGmina Dobczyce zdaje sobie sprawę z rosnących potrzeb rodzin, zwłaszcza młodych mam, które decydują się na powrót do pracy. Podjęliśmy starania o zapewnienie odpowiedniej opieki nad najmłodszymi w naszej gminie. Ubiegamy się obecnie o dofinansowanie rozbudowy i modernizacji przedszkola nr 3 oraz utworzenie w nim oddziału żłobka.

Już dziś 74. Tour de Pologne przejedzie przez Gminę Dobczyce

tour de pologne w DobczycachDziś przedostatni etap kultowego Tour de Pologne. Kolarze pokonają 189 km na trasie z Wieliczki do Zakopanego, jednocześnie przejeżdżając przez Gminę Dobczyce. Planowany czas przejazdu peletonu kolarskiego to 14:00 - 15:00. Uczestnikom będzie można kibicować na trasie Sieraków - Dziekanowice - Dobczyce. Wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

Strony