Dla mieszkańców

Aktualności

BURMISTRZ PAWEŁ MACHNICKI WSPÓLNIE Z MŁODZIEŻĄ I DZIEĆMI ŚWIĘTOWALI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU

Dzień Pokoju 2016Dzisiaj (21.09.2016) przypada Międzynarodowy Dzień Pokoju. O święcie tym nie zapomnieli uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera. Wspólnie z przedstawicielami samorządu, różnych instytucji oraz dziećmi z dobczyckich przedszkoli i szkoły podstawowej zebrali się w symbolicznych kręgach, by w tych burzliwych czasach przypomnieć o pięknej idei wolności, pokoju i szacunku do drugiego człowieka.

W HOŁDZIE POLEGŁYM W PACYFIKACJI WIŚNIOWEJ I LIPNIKA ORAZ ŻOŁNIERZOM AK I BCH

Burmistrz Paweł Machnicki i Dyrektor MGOKiS Dobczyce Andrzej Topa składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w DobczycachMsza święta, apel poległych, salwa honorowa żołnierzy wojska polskiego, kwiaty złożone pod pomnikiem ofiar w Wiśniowej, w Glichowie i na Grobie Nieznanego Żołnierza w Dobczycach, przedstawienie w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Wiśniowej, a w końcu sztafeta to wyraz hołdu ofiarom pacyfikacji Lipnika i Wiśniowej oraz żołnierzom, partyzantom Armii Krajowej dzielnie walczącym z okupantem.

WSTAŃ Z KANAPY!

Dlaczego warto być razem? - plakatOdpowiadając na wezwanie papieża Franciszka by „wstać z kanapy i założyć wyczynowe buty”, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie rekolekcyjne w najbliższy piątek 23 września. Temat przewodni: Dlaczego po ŚDM warto być dalej razem. Gościem specjalnym będzie ceniony krakowski rekolekcjonista ks. Wojciech Węgrzyniak.