Dla mieszkańców

Aktualności

Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, tradycji, turystyki i sportu

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej oraz kultury i tradycji, turystyki oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Oferty należy składać do 28 lutego 2017 roku. Do rozdania jest ponad 150 tysięcy złotych.

Czerpiąc z przeszłości budując przyszłość - konferencja wokół dobczyckiego rynku

Rynek stanowi pojęcie kojarzone z charakterystyczną, urbanistyczną formą. Wychodząc jednak ponad przestrzenne pojęcie, odkryć można jak ważnym jest on miejscem dla każdej społeczności. Można go identyfikować z tętniącym życiem sercem miasta, miejscem spotkań i rozwoju rozmaitych działalności, miejscem, w którym splatają się ludzkie losy i historie.

Ruszają konsultacje społeczne nowego regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Już w najbliższy piątek, 17 lutego ruszają konsultacje społeczne dotyczące projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Małopolski. W ich ramach do 3 marca mailowo i listownie przyjmowane będą stanowiska organizacji pozarządowych, zorganizowanych zostanie także 5 spotkań konsultacyjnych, w których mogą wziąć udział zarówno przedstawiciele NGO jak i wszyscy zainteresowani mieszkańcy regionu.

Zaoszczędź do 30% opału i kilkukrotnie obniż emisję zanieczyszczeń w porównaniu do palenia tradycyjnego

metody spalania Zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem porównującym dwie metody spalania, od góry i tradycyjną. Stosując tę pierwszą możliwe jest zaoszczędzenie nawet 30% opału i kilkukrotne obniżenie emisji zanieczyszczeń w porównaniu do palenia tradycyjnego.

Na "Rajdowej Walentynce dla Patryka" zebrano ponad 20 tys. złotych

rajdowa walentynka dla PatrykaRyk silników i echa "Rajdowej Walentynki dla Patryka" jeszcze długo słychać będzie w Dobczycach.Impreza zorganizowana w niedzielę 11 lutego okazała się bowiem wielkim sukcesem. Miłośnicy motoryzacji tłumnie przybyli pod koronę zapory, by poczuć dreszczyk emocji, zarówno kibicując startującym w Rally Sprincie załogom, jak i zasiadając na fotelu pilota w profesjonalnej rajdówce.

Szkolenie dla rolników

baner - szkolenie ARiMRPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego organizuje dla rolników szkolenie z tematyki: aktualne programy PROW 2014 - 2020 i obowiązujące zmiany w przepisach o KRUS.
Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, 20 lutego 2017 r. o godzinie 10:00.

Strony