Dla mieszkańców

Aktualności

Znamy nowy skład Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Dobczycach

nowy zarząd

Na zjeździe delegatów gminnych jednostek straży pożarnych, który odbył się 21 maja 2016 r. w Dobczycach został wybrany nowy Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Dobczycach. Nowym Prezesem Zarządu został Marcin Adamski, wiceprezesami Aleksander Marciniak i Marek Antusiak. Funkcję komendanta gminnego pełni Kazimierz Płatek. Jego zastępcą jest Mariusz Masełko.

JUŻ NIEDŁUGO KWIATY W OKNACH URZĘDU GMINY I MIASTA DOBCZYCE

Już trzy lata temu biuro promocji zainicjowało akcję ukwiecania Rynku w Dobczycach. W oknach urzędu miasta wychodzących na główną ulicę pojawiły się pelargonie. Cieszymy się, że co roku przyłączają się kolejni przedsiębiorcy i organizacje, choćby ostatnio członkowie stowarzyszenia ISPINA, montując donice na balkonie nowej siedziby galerii.

PRAWDZIWE ŚWIĘTO KSIĄŻKI I CZYTELNICTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOBCZYCACH

Wystawy prac plastycznych, prezentacje książek, oryginalnych zakładek ręcznej roboty, a także piękne i barwne przedstawienia przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli można było obejrzeć dziś (20 maja 2016r.) w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Dobczycach. Na kiermaszu książek, który towarzyszył wydarzeniu, można było zakupić wiele ciekawych książek, wśród nich powieść fantastyczną napisaną i ilustrowaną przez uczniów klas IV-VI pt.: „W podróż, gdzie nie doleci żadna rakieta”!

Strony