Dla mieszkańców

Aktualności

URSZULA, PATRYCJA MARKOWSKA, PIERSI CZY ICH TROJE? WYBIERZCIE GWIAZDĘ DNI DOBCZYC 2017

głodowanieKto zagra w tym roku na Dniach Dobczyc? To zależy od Was! Wybierzcie wokalistkę lub zespół, który będzie gwiazdą tegorocznej imprezy!
W sobotę mogą zagrać dla Was: Urszula, Patrycja Markowska lub zespół Piersi. Zespół Ich Troje może wystąpić w niedzielę.
Głosować można jedynie na naszym profilu fb https://www.facebook.com/ugimdobczyce/

6 STYCZNIA PEŁEN ATRAKCJI

plakat - wydarzy się w 6 stycznia 2017 r.W piątek, 6 stycznia zapraszamy na ciekawe wydarzenia:
➡ 8:30 - w RCOS w Dobczycach rozpocznie się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce
➡ 11:15 – Uroczysty Orszak Trzech Króli przejdzie przez Rynek do dobczyckiego kościoła
➡ 15:00 – Druhowie OSP Skrzynka zapraszają do strażnicy na wspólne kolędowanie i poczęstunek
➡ 17:00 – Big Band Dobczyce - jeden z najlepszych big bandów w Małopolsce zaprasza na koncert, który odbędzie się o 17:00 w auli widowiskowej w RCOS. Muzycy, jak co roku zaprezentują repertuar świąteczny w oryginalnych aranżacjach. Towarzyszyć im będzie Kabaret PUK.

PRZYPOMINAMY! DO 10 STYCZNIA MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI O PRZYZNANIE NAGRÓD I STYPENDIÓW SPORTOWYCH

Przypominamy, że do 10 stycznia 2017 r. można składać wnioski o przyznanie nagrody burmistrza oraz stypendium w dziedzinie sportu. Jeśli znacie kogoś kto może pochwalić się osiągnięciami sportowymi lub sami wyróżniacie się w tej dziedzinie, zachęcamy do zgłoszenia tego do Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE WYCINKI DRZEW

Z 1 stycznia 2017 roku weszła w życie zmiana ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z nowymi przepisami nie ma już obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów rosnących na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych, usuwanych na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz drzew lub krzewów usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.

Strony