Dla mieszkańców

Aktualności

Z OSTATNIEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ...

Radni na ostatniej sesji 24 sierpnia 2016 r. przegłosowali ważną uchwałę dotyczącą wskazania obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji Gminy Dobczyce. Po analizie do rewitalizacji wyznaczone zostały dwa obszary: Dobczyce Centrum i niezamieszkała strefa pod zaporą. Więcej w dokumencie Diagnoza i delimitacja obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji dostępnej na stronie urzędu miasta.

OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE OFERT

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach działając na podstawie pełnomocnictwa Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce z dnia 20 lipca 2016 r., ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań publicznych wraz z udzieleniem dotacji na finansowanie realizacji zadania z zakresu aktywnej integracji dla uczestników projektu „Aktywni i potrzebni – Razem".

SZUKASZ DOFINANSOWANIA NA OTWARCIE LUB ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ? TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE!

bezpłatne szkoleniaOd 5 września 2016 r. rusza cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych dla mieszkańców obszaru Stowarzyszenia LGD Turystyczna Podkowa.Głównym tematem będzie możliwość otrzymania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Podejmowanie działalności gospodarczej” oraz „Rozwijanie działalności gospodarczej”.

DOŻYNKI W STADNIKACH

Sołtys Stadnik zaprasza na coroczne święto plonów, które odbędzie się przy Domu Ludowym w Stadnikach 3 września 2016 r.
W programie:
- tradycyjne śpiewy przy wieńcu dożynkowym
- występy dziecie ze Szkoły Podstawowej w Stadnikach
- liczne atrakcje (m.in. dmuchańce) i zabawy dla dzieci
- kiełbaski z grilla i wata cukrowa.
O godzinie 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem SKAMANDER.

Dożynki w Kornatce

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. w Kornatce odbędą się dożynki parafialne. Zapraszamy do udziału w tym święcie ludowym, które jest obrzędem dziękczynienia Bogu za ukończenie żniw i prac polowych.

Strony